BMWga käed löönud Soomer teeb debüüdi Le Mansi kestvussõidul

Karl Mihkel Eller
Copy
Hannes Soomer Le Mansi ringrajal ööpimeduses. Soomer on kestvussõidu MM-sarjas (EWC) ametis BMW tehasemeeskonna reservsõitjana Superbike-klassis. Oma esimese stardi Le Mansi 24-tunni sõidus saab ta teha BMW Superstock-klassi meeskonna ridades.
Hannes Soomer Le Mansi ringrajal ööpimeduses. Soomer on kestvussõidu MM-sarjas (EWC) ametis BMW tehasemeeskonna reservsõitjana Superbike-klassis. Oma esimese stardi Le Mansi 24-tunni sõidus saab ta teha BMW Superstock-klassi meeskonna ridades. Foto: fimewc.com

Eesti parim motoringrajasõitja Hannes Soomer liitus sel aastal BMW tehasemeeskonnaga. Põhieesmärgid on 26-aastasel Soomeril teist aastat järjest seotud Saksamaa meistrivõistlustega, kus teda rahuldab vaid võit. Laupäeva hommikul stardib ta esmakordselt kestvussõidu MM-etapil Le Mansis 24-tunni sõidul, kus tahab hooaja kokkuvõttes BMWga mahtuda esikolmikusse.

Soomer teatas veebruaris, et jätkab enda eratiimiga võistlemist Saksa meistrisarjas (IDM) ning vahetab senise Honda tsikli BMW vastu. Siis ei saanud ta aga veel avalikusele teatavaks teha isegi suuremat uudist: algaval hooajal on ta kestvussõidu MM-sarja (EWC) Superbike-klassis BMW tehasemeeskonna varusõitja.

Võib tunduda, et mullu Superbike MM-etapil debüteerinud Soomeri jaoks on reservsõitja koht karjääriredelil samm tagasi, kuid Baltic Bulleti (Balti Kuul – toim) hüüdnime saanud eestlane nii ei arva.

Tagasi üles