Horvaatia WRC-rallil sai näha üliharva esinevat saavutust

Postimees Sport
Copy
Horvaatia ralli võitnud Sébastien Ogier rahvamasside keskel.
Horvaatia ralli võitnud Sébastien Ogier rahvamasside keskel. Foto: Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

Ei ole tavapärane, et WRC-sarjas jõuavad kõik startinud tippklassi sõitjad finišisse suuremate probleemideta. Kuigi Horvaatia MM-etapi viimane päev osutus väga sündmusterohkeks, siis ei katkestanud sel etapil ükski kaheksast Rally1-autost.

Viimati sai sellist asja näha mullu suvel Eesti MM-etapil. Tasub täpsustada, et kõik esialgu stardis olnud tugevaima klassi sõitjad on finišisse jõudnud ennegi, aga kui välja jätta 2023. aasta Rally Estonia, siis oli keegi neist alati lõpetanud superrally-süsteemis.

Järgmise sellise võistluseni jõudmiseks tuleb ajaratast korralikult tagasi kerida, sest see leidis aset 2019. aastal Korsikal. Kusjuures Prantsusmaale kuuluval Vahemere saarel toimunud MM-etapil oli katkestajaks kohalik sõitja Robert Simonetti, kes ei sõitnud kõige uuema WRC-autoga.

Võttes arvesse tehasemeeskondade sõitjad, siis enne tänavust Horvaatiat ja mullust Rally Estoniat jõudsid kõik startinud tippklassi autod finišisse 2014. aastal Austraalias.

Tõsi, Rally1-autode ajastul on tippklassis jäänud sõitjaid vähemaks. Kui varem oli WRC-klassis startinuid tavapäraselt tosinkond, siis Horvaatias oli stardis vaid kaheksa Rally1-autot: kolm Hyundaid ja Toyotat ning kaks Fordi.

Tagasi üles