Kalev/Cramo ja Prometei võivad ühineda, et luua Euroliigasse pürgiv superklubi (5)

Ville Arike
, reporter
Copy
Kui läheb nii, et plaanitu ikkagi õnnestub, oleks ühismeeskonna järgmise hooaja särkidel juba nii BC Kalev/Cramo kui ka Prometei. Pildil püüab Mikk Jurkatamm (palliga) laupäevases Eesti-Läti liiga finaalis üle mängida Ivan Tkatšenkot.
Kui läheb nii, et plaanitu ikkagi õnnestub, oleks ühismeeskonna järgmise hooaja särkidel juba nii BC Kalev/Cramo kui ka Prometei. Pildil püüab Mikk Jurkatamm (palliga) laupäevases Eesti-Läti liiga finaalis üle mängida Ivan Tkatšenkot. Foto: Sander Ilvest

See oli aastal 1995, kui toonase korvpalli-Kalevi mänedžer Riho Soonik meelitas koju peaaegu kõik paremad pojad eesotsas Martin Müürsepaga, et moodustada Euroopas tegusid tegev superklubi. Nüüd, ligi 30 aastat hiljem on laual järgmine suur projekt sihiga jõuda Euroliigasse. Paraku ei pruugi see teostuda.

See näib justkui saatuse irooniana, et Eesti-Läti liiga finaali jõudsid BC Kalev/Cramo ja Ukraina klubi BC Prometei. 1982. aasta maailmameistri ja omaaegse Eesti koondise peatreeneri Heino Endeni sõnul oli finaalieelseks päevaks lepitud kokku... samade meeskondade mõnda aega kestnud ühinemisläbirääkimistel juba täpsemate detailide arutamine – just, Tallinnas, meeskonna edasise baseerumise ja mängimisega siin, BC Kalev/Cramo/Prometei nime all! Paraku ütlesid Ukraina ärimehed päev varem klubi leedulasest mänedžerile ja esindajale Baltimaades, Aurimas Mileišisele, et paneme projekti ootele.

«Loomulikult oli ühinemisplaan tõsine! Mõne päeva eest tuli Ukrainast teade, et projekt on praegusel hetkel peatatud. Selle otsuse põhjust ei oska ma öelda. Loodame, et sellele antakse ühel hetkel ikkagi uus käik,» ütleb Mileišis Postimehele.

Tagasi üles