CORNER 1 Kõike põnevat Eesti mootorispordi ajaloost ja selle hoidmisest

Postimees Sport
Copy
MoMu motospordimuuseum tutvustab Nõukogude Liidu ja Eesti motospordi ajalugu.
MoMu motospordimuuseum tutvustab Nõukogude Liidu ja Eesti motospordi ajalugu. Foto: Thea Karin

Mootorispordisaade «Corner 1» kutsus külla mootorispordimuuseumi MoMu asutaja Arno Sillati ja Formula Historic-klassis legendaarse Estonia 21ga võistleva Ekke-Taavi Sepperi, kellega vesteldakse Eesti mootorispordi ajaloost ja selle hoidmisest.

Sisukas ja süvitsi minevas vestluses võetakse ette lugusid Eesti mootorispordi üle sajandi pikkusest ajaloost ning masinatest, mis on selle keskmes.

Näiteks räägitakse, mis üldse on ajalooliste võidusõiduautode hoidmise väljakutsed ja filosoofiad? Kas ajalooliste võidusõiduautodega on oluline ka edasi võistleda ning mis tunne on sõita põneva sünnilooga Estonia 21ga? Mis on Eesti pika ning eduka mootorispordi ajaloo saladus, mille hulka kuulub ka maailma tootlikuselt teine vormelitehas?

Need on vaid mõned teemad, mis pikas vestluses läbi võetakse, kust ei puudu ka mõtisklused ning jutustused Eesti motoringraja ajaloo, Kalevi Suursõidu ja paljude muude põnevate teemade ning lugude üle Eesti rikast mootorispordi pärandist, mis peaks kõrva kergitama panema iga mootorispordi fänni.

Head kuulamist!

Tagasi üles