Rallisõitja tegi avarii, tema abikaasa suri

Karl-Joosep Küngas
Copy
Leinaküünal. Pilt on illustreeriv.
Leinaküünal. Pilt on illustreeriv. Foto: Visionalmedia

Läinud nädalavahetusel algasid Tšehhi autoralli meistrivõistlused, ent seda väga nukra sündmuse taustal. Nimelt hukkus hooaja avaetapil kaardilugejana ametis olnud naine.

Tšehhi meistrivõistluste avaetapiks olnud Šumava Klatovy ralli jõudis kesta ainult kolm kiiruskatset. Pärast hoolduspausi enam ükski võistleja rajale ei naasnud, kuna avakatsel toimus ühe hukkunuga avarii.

Nimelt kaotas ootamatult 45-aastane Jaroslav Krejčík kontrolli oma Subaru Impreza STi N14-auto üle ja vajus teelt välja. Avarii tulemusena sai tema kõrval kaardilugejana istunud abikaasa Alena Krejčíková tõsiseid vigastusi. Kiiresti kutsuti kohale kiirabi ja 41-aastane naine toimetati viivitamatult Pilseni ülikooli kliinikumi. Kahjuks ei õnnestunud arstidel enam naise elu päästa.

Pärast õnnetust teatasid korraldajad, et võistlusega enam ei jätkata.

«Ta oli imeline ema ja sõber, kes mõtles alati teiste heaolule. Ta armastas oma perekonda. See kõik on kohutav,» lausus lahkunu sõber Tšehhi väljaandele Denik.

Seejuures osalesid Krejčík ja Krejčíková Tšehhi meistrivõistlustel Subaru roolis juba viiendat hooaega järjest. Šumava Klatovy rallil olid nad võistlustules ka möödunud aastal, kus abikaasad täitsid eluunistuse. «See oli väga-väga keeruline, aga tegime unistuse teoks. Osalesime oma kodurallil,» lausus Krejčík pärast möödunud aasta mõõduvõttu.

Tagasi üles