Real näitas Hispaania korvpallilegendi rekordimängus Baskonia vastu võimu

Sergio Llull tõusis Euroliigas aegade edukaimaks kaugviskajaks.
Sergio Llull tõusis Euroliigas aegade edukaimaks kaugviskajaks. Foto: ZUMA Press Wire/Alberto Gardin/Scanpix

Korvpalli Euroliigas tehti algust veerandfinaalidega. Põhiturniiri võitnud Madridi Real võõrustas avamängus Vitoria Baskoniat ja teenis veenva 90:74 võidu.

Koduväljakul mänginud Real suutis veerandfinaali avamängus täielikku ülevõimu näidata. Kohtumist alustati 8:2 spurdiga ja avaveerand kuulus neile 26:17. Teisel veerandil suutis Baskonia enam-vähem väljakuperemeestega sammu pidada ja pikemale pausile mindi 11-punktilises kaotusseisus (37:48).

Teisel poolajal sammus Real täielikult Baskonialt eest. Mitmel korral paisus koduklubi eduseis nii kolmandal kui ka neljandal veerandajal suuremaks 20 punktist. Lõpuks suutis Baskonia veidi numbreid ilusamaks muuta, ent 74:90 kaotusest pääsu polnud.