Eesti sai MMil teise suureskoorilise kaotuse

Eesti ja Leedu koondislased.
Eesti ja Leedu koondislased. Foto: Sarunas Mazeika/IIHF

Eesti jäähokikoondis sai Vilniuses alanud MMi I divisjoni B-grupi turniiril teise kaotuse, kui 1:6 jäädi alla võõrustajatele.

Eesti jaoks ei alanud tänane kohtumine eriti hästi. Kui mängitud oli vaid 39 sekundit viis võõrustajad ette Mark Kaleinikovas. Viis minutit hiljem viigistas Morten Jürgens arvulise ülekaalu, vahendas hokiliit pressiteates.

Leedu mängijad Paulius Gintautase ja Povilas Verenise viskasid vaid mõne minutiga kaks väravat tagasi ja esimesele vaheajale läks Leedu eduseisus 3:1.

Teisel kolmandikul kasvatas Leedu Mark Kaleinikovase viskest edu kolme väravaliseks. Lõppseisu vormistasid otsustaval kolmandikul Ilja Cetvertak ja Povilas Verenis.

Eesti jätkab kahe mängu järel võiduta, sest laupäevases avamängus tuli Eesti koondisel tunnistada Ukraina paremust 8:0 (1:0, 3:0, 4:0). Teisipäeval, kell 16.00 läheb Eesti vastamisi Hispaaniaga.