Rooba tõi lisaajal Eesti hokikoondisele MM-turniiril esimese võidu (1)

Toimetas Ville Arike
Eesti koondise liider Robert Rooba (nr 8) viskas kaks väravat ja sai ka ühe söödupunkti. Foto: Facebook / Eesti Hoki

Vilniuses peetaval MMi I divisjoni B-grupi turniiril sai Eesti jäähokikoondis kahe suure kaotuse järel esimese võidu, alistades Hispaania lisaajal 4:3.

Võiduvärava viskas Robert Rooba 46 sekundit pärast lisaaja algust. Vahetult enne seda liikus hispaanlane Jaime Capillas ohtlikult Eesti värava poole ja püüdis hakata peale viskama. Telepildi põhjal näis, et Robert Ossipov takistas teda määrustevastaselt, kuid kõrval viibinud kohtuniku vile vaikis. Ossipov söötis litri Kristjan Kombele ja too Roobale, kes pääses väljaku teises otsas vastaste väravavahi Raul Barboga silmitsi ja mängis tolle kindlalt üle.

Normaalajal mängiti vahelduva eduga. Juba kolmeminutilise mängu järel viis Morten Arantez Jürgens Eesti juhtima, kuid peagi Hispaania viigistas ja läks teise kolmandiku alguses ise ette 2:1. Sellele vastas kolm minutit hiljem Rooba ning 37. minutil viis Mark Viitanen taas Eesti ette. Hispaania viigivärav sündis Capillase viskest 42. minutil.

Rooba sai ses mängus kolm resultatiivsuspunkti, sest ta oli avavärava eel ka sööduandja. Kombe sai kirja kaks söödupunkti.

Kolmanda vooru avamängus alistas Ukraina Hiina 9:0. Homme kohtub Eesti Hollandiga, kes täna õhtul läheb vastamisi Leeduga. Esimestes kohtumistes oli Eesti kaotanud Ukrainale 0:8 ja Leedule 1:6.

Enne täna õhtul peetavat mängu on Ukrainal 9 punkti (3 mängust), Leedul 6 (2), Hiinal 6 (3), Eestil 2 (3), Hispaanial 1 (3) ja Hollandil 0 (2).