Kreeklased kütsid karukoopas Hispaania hiiule sajandi hirmsama sauna (1)

Shaquielle McKissic (palliga).
Shaquielle McKissic (palliga). Foto: EPA / Enric Fontcuberta / SCANPIX

Korvpalli Euroliiga veerandfinaalseeria neljandas kohtumises õnnestus Piraeuse Olympiakosel alistada FC Barcelona 92:58. Poolfinalist selgub otsustavas viiendas mängus.

Barcelona jaoks algas kohtumine isegi helgelt, kuna avaveerandil juhiti parimal juhul seitsmega ja periood võideti 23:21. Teisel veerandil said aga võõrustajad oma mänguvankri ideaalselt veerema. Kiiresti tehti 17:0 vahespurt ja enam tagasi ei vaadatudki.

Seejuures oli tegemist Olympiakose jaoks märgilise võiduga, kuna Barcelona polnud sel sajandil kordagi võõrsil nõnda suurelt ühelegi meeskonnale alla jäänud. 34-punktiline võit on Euroliiga sõelmängude paremuselt neljas võidumarginaal.

Võitjate edukaima korvikütina viskas Shaquielle McKissic 21 punkti. Moustapha Fall lisas 12, Nigel Williams-Goss ja Isaiah Canaan võrdselt 11 ja Filip Petrusev 10 punkti. Barcelona poolelt jõudis ainsana kahekohalise punktisummani Jabari Parker, kelle arvele jäi 10 silma, millest kõik tulid avapoolajal.