Spordi miljoni dollari küsimus: kuidas saavutada tippvorm?

Copy
Aivar Rehemaa läks Sotši olümpiaks vormi ajastades teadlikult riskile, kuid lõikas valusalt näppu, mistõttu leppis meeste maratonis 44. kohaga. Pildil on näha ka vormiga täppi pannud esikolmik: Aleksander Legkov (nr. 3), Maksim Võlegžanin (nr 7) ja Ilja Tšernousov (nr. 8). Tõsi, mis meetodite abil venelased vormi paika said, on muidugi omaette küsimus.
Aivar Rehemaa läks Sotši olümpiaks vormi ajastades teadlikult riskile, kuid lõikas valusalt näppu, mistõttu leppis meeste maratonis 44. kohaga. Pildil on näha ka vormiga täppi pannud esikolmik: Aleksander Legkov (nr. 3), Maksim Võlegžanin (nr 7) ja Ilja Tšernousov (nr. 8). Tõsi, mis meetodite abil venelased vormi paika said, on muidugi omaette küsimus. Foto: Liis Treimann

Kui spordiajakirjanike enimesitatud küsimus on «mis tunne on?», siis sportlaste puhul kuuleb hooaja eel enim lauset «ma tahaks olla just siis tippvormis». Arusaadav, kuid... mis moodi seda tippvormi saavutada?

Omal ajal nii suusatajana kui praegu ka treenerina seda lauset pressikonverentsidel ette vuristava Aivar Rehemaa nägu tõmbub küsimust kuuldes muigele. «Miljoni dollari küsimus, nagu klassikud ütlevad,» sõnab ta esimese asjana.

Tema sõnul peitub küsimuse võlu tõsiasjas, et ühte konkreetset vastust sellele pole. «Eks seda vastust ikka otsitakse ja proovitakse, kuid üldiselt on see paras katse-eksituse meetod. Mingid tõed on raamatutest ja uurimistest teada, aga kuna iga sportlane on nii omanäoline, ei saa kõiki ühe puuga lüüa,» lausub ta.

Tagasi üles