Eesti hokikoondis pani kohutavalt alanud MMile ilusa punkti (1)

Eesti jäähokikoondis.
Eesti jäähokikoondis. Foto: iihf

Eesti meeste jäähokikoondis lõpetas MMi esimese divisjoni B-grupi turniiri 3:1 võiduga Hiina üle.

Meenutame, et eelmisel nädalal Leedus alanud mõõduvõtul alustasime suurte kaotustega. Ukrainale jäime alla 0:8, võõrustajatele 1:6. Vastased olidki soosikud, aga mängupilt jättis samuti soovida. Vaikselt saadi aga reele.

Võiduarve avati teisipäeval, kui lisaajal murti 4:3 maha Hispaania. Päev hiljem saadi 3:2 jagu Hollandist.

Tänast lahingut kontrolliti lõviosa mänguajast. Eesti pääses kapteni Robert Rooba väravast juhtima 14. minutil. Minimaalset edu hoiti viimase kolmandiku keskpaigani.

Daniil Fursa tabamuse järel tundus, et matši saatus võiks olla otsustatud. Aga hiinlased võitlesid lõpuni. 52. minutil vähendas Yuyang Hou kaotusseisu 1:2 peale. Meie meeste kahe minuti karistuste ajal tekkis neil võimalus ka viigini jõuda. Ent Eesti kaitse pidas!

Lõpliku pinge tõmbas mängust maha Rooba, kes jõudis teist korda sihile veidi vähem kui kaks minutit enne lõpuvilet. Ta lõpetas turniiri viie väravaga.

Kokkuvõttes teenis Eesti kuueliikmelises pundis kolmanda koha. Aste kõrgemale pääseb vaid grupi võitja. Põhimõtteliselt oleme me praegu maailma 25. hokiriik.