VIDEO Tänak, Ilves ja teised aitasid heategevuseks koguda üle 8 miljoni euro

Toimetas Karl Juhkami
Kristjan Ilves ja Ott Tänak.
Kristjan Ilves ja Ott Tänak. Foto: Kuvatõmmis videost

Täna, 5. mail, toimus enam kui sajas riigis samal ajal heategevuslik jooks Red Bull Wings For Life, millega koguti raha, et leida ravi seljaaju vigastustele.

Tegemist oli omamoodi jooksuga, millel polnud konkreetset finišit, vaid kõikidel osalejatel tuli hoopiski joosta eest ära neid mõnda aega hiljem jälitama hakanud auto eest.

Kuigi jooksust sai osa võtta ükskõik kus – sellisel juhul tuli fikseerida enda stardipunkt ja virtuaalauto asus sind jälitama GPSi mööda – oli Eestis ka fikseeritud stardipunkt: seda Stroomi rannapargis.

Seal olid kohal ka meie Red Bulli esindusatleedid: 2019. aasta autoralli maailmameister Ott Tänak ja kahevõistleja Kristjan Ilves.

Heategevusjooksu üleilmseks võitjaks krooniti jaapanlane Tomoya Watanabe, kes jooksis autol eest 4 tundi 13 minutit ja 36 sekundit, läbides nõnda 70,09 km. Naiste parim oli poolatar Dominika Stelmach (55,02 km, 3:39.24).

Ühtlasi andis Red Bull teada, et jooksuga koguti seljaravi uuringuteks 8,1 miljonit eurot.