Viimastel minutitel hävinud Pärnu andis kõik trumbid Tartule

Siim-Markus Posti särav esitus Pärnut võidule ei aidanud.
Siim-Markus Posti särav esitus Pärnut võidule ei aidanud. Foto: Urmas Luik

Tartu Ülikool Maks&Mooritsa korvpalliklubi alistas 86:78 Pärnu Sadama meeskonna. Tartlased juhivad kolme võiduni peetavat poolfinaalseeriat nüüd 2:0.

Sarnaselt seeria avakohtumisele Tartus pakkus ka mäng Pärnu Spordihallis parajalt närvikõdi mõlema meeskonna fännidele. Mäng kulges suuresti punkt-punktis 37 minutit, ent otsustavatel hetkedel said kodumeeskonna eksimused karistatud.

Viimasel veerandajal suutis Pärnu hetkeks 70:64 juhtima pääseda, ent pärast seda nende ründemäng suuresti lagunes. Saimon Sutt viis kodumeeskonna 3.40 enne mängu lõppu punktiga (75:74) juhtima, aga sellele vastasid külalised 12:3 spurdiga. Nõnda teenis Tartu 86:78 võidu ja jõudis võidu kaugusele finaalikohast.

Võitjate ridades kerkisid esile eelkõige kolm mängumeest. Märt Rosenthal viskas külalistele 22 punkti, millele Devin Harris ja Rain Veideman lisasid mõlemad 16 silma. Pärnu poolelt tegi särava etteaste Siim-Markus Post, kelle arvele jäi 22 punkti ja 13 korvisöötu. Tema kasuteguriks oli mängu parim 32.

Tartul avaneb finaalikoht välja võidelda juba laupäeval. Mäng Tartu Ülikooli spordihoones algab kell 19.