Eesti koondis alistas Toobali peatreeneridebüüdil Läti

Toimetas Karl Juhkami
Eesti ja Läti koondiste kontrollkohtumine.
Eesti ja Läti koondiste kontrollkohtumine. Foto: volley.ee

Eesti naiste võrkpallikoondis pidas täna TalTechi spordihoones kevade esimese kontrollkohtumise, kui vastamisi mindi Lätiga. 3:1 (25:8, 26:28, 25:22, 25:23) jäi peale Eesti. Kokkuleppel mängiti ka viies geim, mille võitis samuti Eesti naiskond tulemusega 25:15.

Eesti alustas koosseisus Melissa Varlõgina, Kertu Laak, Kristiine Miilen, Silvia Pertens, Johanna Sova, Liis Kiviloo, libero Janelle Leenurm. Avageimi kontrollisid eestlannad ülikindlalt – Laagi blokk andis kodunaiskonnale 9:4 edu ja lõppskooriks jäi 25:8.

Teises vaatuses saatis peatreener Andres Toobal platsile Mirjam Karoliine Kase (Sova asemel) ja Marily Lassi (Leenurme asemel). See geim kulges tasavägisemalt, geimi keskel haarasid lätlannad Silvia Pertensi serviveast 15:12 edu, ent Eesti viigistas ja läks siis omakorda Liis Kiviloo rünnaku järel 22:20 ette. Lõpp kulges punkt-punktis ja lõpuks jäid 28:26 peale lõunanaabrid.

Kolmandas geimis saatis Toobal uute mängijatena platsile Karolina Kibbermanni (Varlõgina asemel), Nette Peidi (Pertensi asemel) ja Kadri Kangro (Lassi asemel). Peidi blokist auti rünnak andis Eestile 12:8 edu, mida suurendas kohe veel punkti võrra Kibbermanni äss. Geimi keskel viigistas Läti aga 16:16. Laagi õnnega pooleks serviäss andis Eestile 20:18 eduseisu, ent külalised viigistasid omakorda ässa järel 20:20. Geimpalli sai Eesti Peidi punktist seisul 24:22 ja geim võideti 25:22.

Neljandas tulid meie poolelt väljakule Kibbermann, Laak, Miilen, Peit, Kask, Liisbet Pill ja Leenurm. Kask ja Peit viisid Eesti naiskonna 14:9 juhtima ja seda edu käest ei antud. Geimi teises pooles sai mänguaega ka Häli Vahula. Samuti vahetusest sekkunud Carmel Vares tegi seisuks 22:18, ent Läti tuli punkti kaugusele – 24:23. Geim läks siiski Eestile tulemusega 25:23 ja mäng seega 3:1.

Mängiti ka viies geim. Eesti poolel alustasid seda Vahula, Vares, Nora Lember, Sova, Karlotta Kattai ja Lass. Vares viis Eesti ette 6:1, Sova blokk seadis geimi keskel seisuks 15:7. Mänguaega said ka Salme Adeele Hollas ja Kangro. Geimi võitis kindlalt Eesti noor koosseis tulemusega 25:15.

STATISTIKA: Eesti resultatiivseimaks kerkis 14 punktiga (+3) Kristiine Miilen, Mirjam Karoliine Kask ning Kertu Laak lisasid kumbki 12 punkti (+10 ja +5), 9 silma (+6) panustas Liis Kiviloo ja 8 (+3) Nette Peit.

Eesti naiskond lõi servil 22 ässa (12 viga), blokist teeniti 11 punkti (4 blokki sai kirja Sova). Eesti vastuvõtt oli 29% ja rünnak 40%.

Läti naiskonna parim oli 27 punktiga (+19) Marta Levinska. Läti vastuvõtt oli 27% ja rünnak 36%, blokist saadi 10 ja servilt 4 punkti (17 viga).

Täna tegid koondise ridades debüüdi kolm noort – Mirjam Karoliine Kask, Karlotta Kattai ja Johanna Sova. Mänguaega andis peatreener Andres Toobal kõigile 18 mängijale.

Homme kell 14.00 mängitakse TalTechi spordihoones sama vastasega uuesti. Otsepilti näeb volley.ee Facebooki lehe vahendusel.