VIDEOD Kaos Portugalis: Rovanperä ja Solberg katkestasid väga lähestikku

Kalle Rovanperä keeras auto külili.
Kalle Rovanperä keeras auto külili. Foto: Kuvatõmmis

Portugali MM-ralli 11. kiiruskatse lõpetas Kalle Rovanperä lootused tõusta pjedestaali kõrgeimale astemele, kui soomlane avarii tegi.

Kahekordne valitsev maailmameister oli enne katset liidrikohal ja 11. katse esimeses vaheajapunktis samuti esimene, kui ei suutnud autot kontrolli all hoida ja keeras Toyota Yaris GR Rally1 külili.

Rovanperä katkestamine tähendab, et esikoha hõivas tema tiimikaaslane Sébastien Ogier. Kaheksakordne maailmameister edestab Ott Tänakut 3,4 ja Takamoto Katsutat 15,7 sekundiga.

11. katsel tegid sõiduvea ka Katsuta, MM-sarja üldliider Thierry Neuville ja Elfyn Evans, kuid erinevalt Rovanperäst kaotasid nad lihtsalt mõned sekundid ja näiteks Neuville jäi ilma esistangest.

Muide, pärast Rovanperät startinud WRC2-klassi liider Oliver Solberg keeras soomlasest 100–200 meetrit hiljem auto üle katuse ehk ka tema lootused võita said lõpu.