VIDEO Uskumatu: Läti võitis hoki MMil 1,8 sekundit enne lõpusireeni!

Henry Lääne
, sporditoimetuse juht
Kaspars Daugavinš on MMil kerkinud Läti sangariks.
Kaspars Daugavinš on MMil kerkinud Läti sangariks. Foto: Joe Klamar

Läti hokikoondise jaoks pole MM alanud lihtsalt. Kui eile alistati lisaajal Poola, siis täna 1,8 sekundit enne lisaaja lõppu Prantsusmaa.

Gallia kuked läksid kohtumist juhtima 16 minuti möödudes, kui arvulises ülekaalus mängides suutis Venemaal leiba teeniv Stephane Da Costa lätlaste puurivahi Elvis Merzlikinsi üle mängida.

Järgmist väravat tuli oodata kolmanda kolmandiku alguseni, mil Rodrigo Abols viigistas seisu. Perioodi teise poole alguses viis Roberts Bukarts Läti arvulises ülekaalus juhtima, aga viis minutit hiljem viskas Pierre-Edouard Bellemare 2:2.

Lisaajal kerkis Läti sangariks kapten Kaspars Daugavinš, kes mängis väravavahi olukorrast välja ja viskas 1,8 sekundit enne sireeni 3:2. Sama mees viskas Läti võidule ka Poola vastu.

Tabeliseis:

Standings provided by Sofascore

Teises, kell 17.20 alanud lahingus polnud Kanadal probleeme Taaniga, kes alistati 5:1.