Eesti autospordi ajalugu teinud Kevin Pesur: üks mu unistusi on täitunud

Henry Lääne
, Sporditoimetuse juht
Copy
Kevin Pesur võitu tähistamas.
Kevin Pesur võitu tähistamas. Foto: Instagram @driftmasters.gp

Hispaanias Ricardo Tormo ringrajal toimunud drifti EM-sarja avaetapi võitnud Kevin Pesur ütleb, et tunne on võimas, vahendab Eesti Autospordi Liidu kodulehekülg.

«Üks mu unistusi on täitunud,» rääkis esimese eestlasena Drift Mastersi etapi võitnud Pesur. «Selle tulemuse taga on suur töö, perekonna, tiimi ja minu enda täielik pühendumine. Võib öelda, et viimased kolm kuud läksid täielikult iga päev Drift Mastersiks valmistumise tähe all, töö selle nimel on käinud aga kogu elu.»

Võistlus algas aga ootamatu tulemusega kvalifikatsiooni esimesest sõidust, kus Pesur teenis 46,5 punkti 100 võimalikust. Teine sõit õnnestus paremini, tõi 83 punkti ja kvalifikatsiooni üheksanda tulemuse.

«Treeningul sujus kõik hästi, kuid esimeseks kvalifikatsiooniks oli päike raja päris kuumaks kütnud ja pidamine ootamatult hea. Oskasime sellist muutust oodata, aga mitte nii suures ulatuses,» rääkis Pesur. «Teises sõidus ma üleliigseid riske ei võtnud, et kindlasti kvalifitseeruda peavõistlusele.»

Tandemsõitudest tõi Pesur kõige keerulisemana välja poolfinaali poolaka Adam Zalewskiga. «Ta on väga hea sõitja ja väga tugev vastane. Esimest korda võistluse jooksul ütles spotter mulle kõrvaklappidesse: «Kevin, nüüd on vaja suruda, kõik mängu panna.»»

Finaalis alistas Team Estonia Autosport liige Pesur soomlase Lauri Heinoneni, kohtunike hääled jagunesid eestlase kasuks 3:0.

Oliver Randalu jõudis 16 parema hulka, kuid langes edasisest konkurentsist välja duellis Pesuriga.

Esimese etapi järel on Pesuril 100, Heinonenil 96 ja Zalewskil 76 punkti. Randalu on 32 silmaga 15. kohal. Riikide arvestuses juhib Eesti 132 punktiga, Soomel on 128 ja Poolal 124 silma.

Sari jätkub 15. ja 16. juunil Iirimaal.

Märksõnad

Tagasi üles