Šveits pääses viimasel minutil, Rootsi näitas võimu

Rootsi hokimehed tähistamas järjekordset tabamust.
Rootsi hokimehed tähistamas järjekordset tabamust. Foto: Lukasz Sobala

Jäähoki MMil jätkavad nii Šveits kui ka Rootsi kahe mängu järel täiseduga, kuigi esimestel tuli selleks pühapäeva õhtul kõvasti vaeva näha.

Kuus aastat tagasi MMil hõbedale tulnud Šveits leidis end duellis naabri Austriaga üllatuslikult 15-minutilise mängu järel 0:2 kaotusseisust. Perioodi lõpuks õnnestus neil küll üks tagasi visata, kuid teise kolmandiku alguses pääsesid austerlased taas 3:1 ette.

Šveits aga jätkas pusimist ning jõudis ülekaalust visatud tabamuste toel seitsme minutiga omakorda 4:3 ette. Ent kolmandiku keskel teenis ülekaalu Austria ja tabloolt vaatas vastu 4:4 viik.

Viimasel kolmandiku alguses läks Šveits 5:4 ette, taas ülekaalust visatud värav, kuid seitse minutit enne lõppu õnnestus Austrial uuesti viik jalule seada.

Seejärel tundus, et kohtumine läheb lisaajale, kuid lõpu eel teenitud järjekordne karistus sai Austriale saatuslikuks. Nico Hischier oli see, kes 51 sekundit enne lõppu ülekaalust Šveitsi võiduvärava viskas.

Tabeliseis:

Standings provided by Sofascore

B-alagrupi paralleelses kohtumises polnud suurfavoriit Rootsil probleeme 22-aastase vaheaja järel MMil osaleva Poolaga.

Tre Kronor võitis kohtumise 5:1. Rootslaste väravad viskasid Marcus Johansson, Lucas Raymond, Erik Karlsson (kaks tükki) ja Andre Burakovsky, poolakate auvärav kirjutati Alan Lyszczarczyki nimele.