Pärnu tõi mitu aastat välismaal tiirutanud juhendaja tagasi kodumaale

Toimetas Karl Juhkami
Copy
Rainer Vassiljev
Rainer Vassiljev Foto: Ain Liiva

Pärnu võrkpalliklubi andis teada, et tuleval hooajal tüürib nende meeskonda Rainer Vassiljev. 

«Vesteldes Raineriga Pärnu võrkpalliklubi tuleviku kohta, oli üsna kiirelt selge, et meie nägemused kattuvad ja saame mõelda veidi kaugemale kui üks aasta ja sõlmisime lepingu kolmeks hooajaks. Rainer toob klubisse uut hingamist ja kogemust. Kasvavad ootused noorte mängijate arengule ja tulemusele. Ootame põnevusega uut hooaega,» sõnas klubi juhatuse liige, endine koondislane Jaanus Nõmmsalu.

«Pärast järjekordset välisklubide juhendamise perioodi olin avatud jälle koduliigasse naasmisele. Pärnu võrkpalliklubi visioon ja ambitsioon tulevikuks tundus väga huvitav ja motiveeriv, et selles kaasa lüüa,» sõnas viimased kolm aastat Poolas, Kreekas ja Rumeenias töötanud Vassiljev. 

«Vaatame seda pisut pikema pilguga ja loodetavasti tõuseb sellest koostööst kasu Eesti võrkpallile laiemalt. Samas usun, et ka juba järgmine hooaeg tuleb siinsetes liigades väga võitluslik ja põnev, sest klubid saavad järjest paremini komplekteeritud,» jätkas juhendaja, kes on varem treenerileiba maitsnud veel ka Šveitsis. 

Lisaks Vassiljevile liitub Pärnu klubiga ka statistik/abitreener Kermo Basov, kes tegutses juhendaja kõrval ka tänavu Rumeenias. 

«Kermol oli oluline roll Zalau klubi edukas hooajas Rumeenia meistriliigas. Ta on viimase hooajaga ennast statistikuna igati tõestanud ja usun, et ta on valmis järgmise sammu astuma ja lisaks ka abitreeneri rolli võtma,» iseloomustas Vassiljev abilist.

Eestis on 40-aastane Vassiljev varem juhendanud Tartu Pere Leiba, Rakvere võrkpalliklubi ja Tallinna Selverit, olles nendega võitnud kokku kolm Eesti meistritiitlit ja kaks Balti liigat.

Märksõnad

Tagasi üles