Noor soomlane on hoki MMil pidurdamatus hoos

Soomlased väravat tähistamas. Keskel on Oliver Kapanen.
Soomlased väravat tähistamas. Keskel on Oliver Kapanen. Foto: Martin Divisek/EPA/Scanpix

Jäähoki MMi tänastes esimestes mängudes tundsid võidurõõmu Soome ja Slovakkia, kes alistasid vastavalt Norra ja USA.

Meie põhjanaabrid tegid sotid selgeks esimese 20 minuti ja 27 sekundiga, kui kaks korda oli täpne Arttu Hyry ja korra Oliver Kapanen. Neist viimane sai teisel kolmandikul kirja oma teise värava, Norra autabamuse eest hoolitses Max Krogdahl.

20-aastane klubileiba Rootsis teeniv Kapanen on MMi esimeses kolmes mängus olnud suurepärases hoos. Tunamullu juunioride MMil hõbeda võitnud äss on visanud viis väravat, millest enamat pole keegi suutnud.

Muide, Kapanen on pärit hokiperekonnast. Nii tema vanaisa Hannu kui ka isa Kimmo on endised mängijad, perekonna kuulsaim hokimees on aga nõbu Sami Kapanen, kes on kahekordne olümpiapronks, maailmameister ja kolmekordne MM-hõbe.

Tabeliseis:

Standings provided by Sofascore

Medalisoosik USA sai MMil juba teise kaotuse. Slovakkiale jäädi lisaajal alla 4:5, ehkki ameeriklastel õnnestus viimasel kolmandikul välja rabeleda 1:4 kaotusseisust.