VIDEO Ülim nutikus või nahaalsus? Väravavahi märkmetega veepudel visati penaltiseeria eel tribüünidele

Toimetas Karl Juhkami
Copy
Max Stryjek ametivenna joogipudelit üles korjamas ja tribüünidele saatmas.
Max Stryjek ametivenna joogipudelit üles korjamas ja tribüünidele saatmas. Foto: Kuvatõmmis videost

Crewe jalgpalliklubi väravavaht Max Stryjek näitas nädalavahetusel üles erakordset nutikust (ja ka nahaalsust), kui viskas vastaste puurivahi märkmetega veepudeli penaltiseeria eel tribüünidele.  

Crewe kaotas Inglismaa tugevuselt neljanda liiga ehk League Two üleminekumängude poolfinaali avamängus Doncasterile 0:2, kuid kordusmängus õnnestus neil omakorda 2:0 peale jääda, mis tähendas, et edasipääseja selgitati penaltiseerias.

Kui 11 meetri karistuslöökide loosimine oli keskringis ära olnud, liigutigi ühe värava alla penalteid lööma. Seal märkas Stryjek, et tema ametivend Thimothee Lo-Tutala käis enne avalööki joogipudelilt informatsiooni ammutamas. 

Kui info käes ja joogipudel murule visatud, hiilis poolakas aga ise selle juurde ja saatis selle täiest hingest tribüünidele.

Ühel Crewe fännil õnnestus joogipudel ka enda valdusesse saada ning nagu tema tehtud pildilt näha, oli sellel tõepoolest kamaluga informatsiooni:

Nõnda tuli Lo-Tutalal järgmiste lööjate puhul tugineda oma vaistule. Kui esialgu tundus, et sellega on tal kõik hästi – teise mehe, Mickey Demetriou löögi ta tõrjus – siis rohkem löökidele kollkipril sõrmi vahele saada ei õnnestunud. 

«Kurikael» Stryjek tõrjus aga penaltiseerias kaks Doncasteri meeste üritust – Zain Westbrooke'i ja Hakeeb Adelakun oma – ja tassis Crewe nõnda üleminekumängude finaali.

Seal kohtuvad nad pühapäeval Crawleyga: vastasseisu võitja tõuseb järgmiseks hooajaks Inglismaa tugevuselt kolmandale liigatasandile ehk League One'i.

Märksõnad

Tagasi üles