Šokk-kaotus lõpetas Jõesaare ilusa hooaja

Janari Jõesaar.
Janari Jõesaar. Foto: Anwil Włocławek/Facebook

Eesti korvpallikoondislase Janari Jõesaare hooaeg Poola kõrgliigas sai nukra lõpu, kui tal tuli koos koduklubiga Wloclaweki Anwiliga veerandfinaali otsustavas kohtumises tuli tunnistada Stargardi Spojnia 81:77 paremust.

Põhiturniiri võitnud Anwil alustas veerandfinaalseeriat Spojnia vastu oivaliselt. Kahes esimeses kodumängus teeniti vastavalt 19- ja 14-punktilised võidud. Edasipääs näis ainult vormistamise küsimus, ent Spojnia suutis tõsise murrangu tuua.

Omakorda Stargardis peetud kohtumistes näitas kodumeeskond sisu. Esmalt alistati põhiturniiri võitnud Anwil 86:82 ja seejärel juba kindlamalt 86:68. Nõnda jäi kõik otsustava kohtumise peale, mis peeti taaskord Wloclawekis.

Seeria viimane kohtumine algas kodumeeskonnale kohutavalt. Spojnia sai kahe minutiga sisse 11:0 algedu, ent Anwil ikkagi suutis end koguda. Teise veerandaja keskpaigas jõudis kodumeeskond 32:32 viigini, kuid juhtima kordagi ei pääsetud.

Teise poolaja alguses võtsid külalised taas sisse 11-punktilise eduseisu. Anwil küll punnitas end mitmel korral ühe silma kaugusele, ent enamaks suutelised poldud. Anwili tagamängijal Victor Sandersil avanes 25 sekundit enne kohtumise lõppu veel omad juhtima viia, ent tema lähivise 74:75 kaotusseisust ei tabanud. Otsustavad minutid kuulusid külalistele, kes lõpuks 81:77 võiduga põhiturniiri võitja alistasid.

Seeria jooksul hästi esinenud Jõesaare otsustav kohtumine ei õnnestunud. Eesti koondislase arvele jäi 20 minutiga kaks punkti ja kaheksa lauapalli. Väljakult ei tabanud märki ükski neljast pealeviskest. Anwili edukaimana viskas Sanders 23 punkti.