Otsustaval veerandil kaugviskeid sopsanud Konontšuk ei suutnud Oldenburgi hooaega pikendada

Artur Konontšuk (nr 9).
Artur Konontšuk (nr 9). Foto: Ferminius/CB Granada

Saksamaa kõrgliigas leiba teeniv Artur Konontšuki hooaeg lõppes play-in turniiri avaringis, kus tema koduklubi Oldenburg jäi 81:93 alla Hamburgile.

Põhiturniiril üheksanda koha teeninud Oldenburg teenis play-in turniiri avakohtumiseks eelise koduväljakul Hamburgi võõrustada. Selle paari võitjal avanes võimalus heidelda otsustavas kohtumises sõelmängude kaheksanda asetuse eest.

Kohtumine algas väga tasavägiselt ja avapoolaja suutis Oldenburg punktiga ka võita. Kolmandal veerandajal tegi aga Hamburg 18:4 vahespurdi ja leidis end 16-punktilisest eduseisust. Kodumeeskond jõudis veel otsustaval veerandajal parimal juhul seitsme silma kaugusele, ent sellest enamaks poldud võimelised. Nõnda sai Oldenburgi hooaeg koduväljakul lõpu.

Otsustaval veerandajal kaks kaugviset tabanud Konontšuki arvele jäi 23 minutiga kuus punkti ja neli lauapalli. Tema +/- näitaja oli meeskonna üks parematest -4. Oldenburgi parim oli Geno Crandall 18 silma ja 11 korvisööduga. Võitjate leeris kerkis esile üleplatsimehena 24 punkti visanud Vincent Earl King.

Konontšuk pidas nõnda 16 kohtumist, mille jooksul sai keskmiselt kirja 7,6 punkti, 5,8 lauapalli ja 1,8 korvisöötu. Tema kasutegur oli keskmiselt 10,1.