Toimetas Karl Juhkami
Kanada hokimehed pääsesid Austria vastu ehmatusega.
Kanada hokimehed pääsesid Austria vastu ehmatusega. Foto: Petr David Josek

Tšehhis toimuval jäähoki MMil tundsid teisipäeva õhtul võidurõõmu Kanada ja Prantsusmaa.

Põhilise kullapretendendina MMile tulnud kanadalased alustasid Austria vastu võimsalt, minnes juba avakolmandikuga 3:1 juhtima. Kui teisel perioodil viskasid nad austerlaste võrku veel kolm litrit ja tabloolt vaatas vastu seis 6:1, näis kohtumine olevat tehtud.

Ent läks teisiti, sest viimasel perioodil viskas Austria viis vastuseta väravat ja viis kohtumise lisaajale. Seal võtsid kanadalased aga taas jalad kõhu alt välja ning 15-sekundilise mängu järel tõi John Tavares neile 7:6 võidu.

Tabeliseis:

Standings provided by Sofascore

Paralleelselt toimunud B-alagrupi kohtumises avas oma võiduarve Prantsusmaa, kes oli 4:2 üle 22-aastase vaheaja järel MMil osalevast Poolast.