VIDEO Vaata sügisel linastuva Anett Kontaveidi filmi treilerit

Toimetas Karl Juhkami
Copy
Anett Kontaveit
Anett Kontaveit Foto: Jarek Jõepera

27. septembril jõuab kinodesse režissöör Kaupo Kruusiaugu dokumentaalfilm Anett Kontaveidist. Täna avalikustasid filmitootjad selle treileri ehk õrritaja. 

Režissöör Kruusiaugu sõnul teeb filmi «Anett» erakordseks see, et otsuse tippspordiga lõpetamiseks langetas Anett Kontaveit filmivõtete ajal.

«Me läksime tegema filmi tipptennisistist: tema elust ja karjääri kujunemisest, teadmata, et juba filmivõtete perioodil sünnib Aneti karjääris nii oluline pööre. See oli unikaalne võimalus jälgida väga lähedalt nende elumuutvate otsuste küpsemist ja dokumenteerida Eesti spordiajaloo seisukohast murrangulisi hetki. Filmi vaataja saab näha päris elu, mis jääb glamuurse tennisemaailma puhul sageli varju: inimvõimete piiril pingutusi, võite ja kaotusi, raskeid otsuseid ja nendega kohanemist,» rääkis Kruusiauk pressiteates.

Filmi «Anett» võtted.
Filmi «Anett» võtted. Foto: Jarek Jõepera

Kontaveit on üks Eesti tuntumaid ja armastatumaid sportlasi, olles jõudnud tippu maailma ühel konkurentsitihedamal alal – naiste tennises – olles parimal hetkel maailma teine reket.

Film heidab pilgu Aneti argipäeva, nii nagu see paljude aastate jooksul oli: treeningud, reisimine, võistlused, hotellid ja kõige selle lõputu kordumine. Tulised heitlused ja võimsad emotsioonid võistlustel. Aga ka tohutu töö, pidev rutiin ja üksildus. Kõik see, mis on tipus olemise hind.

Kruusiaugu sõnul valmib film lõplikult suve lõpuks. «Oleme saanud kaasa elada Aneti elule ka pärast tippspordiga lõpparve tegemist. See on olnud erakordne võimalus jälgida lähedalt ühe võimsa teekonna lõppu ja uue algust,» sõnas ta.

Lisaks Kontaveidile saavad filmis sõna inimesed, kellel oli tähtis roll tema karjääri kujunemisel – Aneti ema ja tema esimene treener Ülle Milk, pikaaegne toetaja ja mänedžer Tarmo Sumberg, Aneti viimane treener Torben Beltz ning teised.

Filmis saab sõna ka Anett Kontaveidi viimane treener Torben Beltz (nokkmütsiga).
Filmis saab sõna ka Anett Kontaveidi viimane treener Torben Beltz (nokkmütsiga). Foto: Jarek Jõepera

Filmi pidulik esilinastus toimub 24. septembril Tallinnas Apollo kino Coca-Cola Plazas. Kinodesse üle Eesti jõuab dokumentaalfilm «Anett» alates 27. septembrist.

Filmi režissöör ja produtsent on Kaupo Kruusiauk, operaator Aivo Rannik («Aasta täis draamat», 2019), helioperaator Mart Kessel-Otsa, monteerija Roland Abel ja helirežissöör Harmo Kallaste. Filmi toodab Flo Film, tegevprodutsent on Katre Ratassepp.

Kruusiaugu eelmine täispikk dokumentaalfilm «Machina Faust» portreteeris andekat muusikut ja heliloojat Maria Fausti. Eesti Filmiajakirjanike Ühing valis selle 2022. aasta parimaks Eesti filmiks (Neitsi Maali) ning EFTA 2023. aasta galal parimaks Eesti dokumentaalfilmiks.

Veel on Kruusiauk teinud dokumentaalfilme maletaja Jaan Ehlvestist («Mängija», 2008), näitlejast ja muusikust Peeter Volkonskist («Viimane vürst», 2018) ning viimasena Eesti Teaduste Akadeemia presidendist Tarmo Soomerest («Mees missioonil», 2024).

Dokumentaalfilmi «Anett» tootmist toetavad Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital ja eratoetajad.

«ANETT». Tiisertreiler from Flo Film on Vimeo.

Tagasi üles