Võidušampust pritsinud Eesti-Läti duo asus MM-sarja juhtima

Toimetas Karl Juhkami
Copy
Stefan Arand vee peal kihutamas.
Stefan Arand vee peal kihutamas. Foto: 55ART

Belgias Monsis toimusid nädalavahetusel ringrajapaatide kestvussõidu MM-sarja kaks esimest etappi, kus eestlane Stefan Arand tõusis poodiumi kõrgeimale astmele.

Ringrajapaatide kestvussõidu MM-sari koosneb neljast etapist, mis sõidetakse kahel nädalavahetusel kuuetunniste sõitudena ehk kokku on sarja kestvuseks 24 tundi.

Stefan Arand, kes põhikohaga kihutab tänavu ringrajapaatide F1-sarjas, võtab sellest võistlustest osa Riga Powerboat meeskonna koosseisus, kus jagab paati lätlase Nils Slakterisega.

Hooaja esimese lähe polnud nii hea, kui mehed oleksid soovinud: stardist pääseti liikuma neljandana. Esimesena oli roolis Arand, kes ring ringi järel otsis õiget rütmi ja tuletas meelde, kuidas F4-paadiga sõitmine käib.

«Eelmisel hooajal sõitsin eelkõige F2-paadiga ja nüüd F1ga, eks mõningad asjad oli tarvis uuesti kehale selgeks teha, kuid üle mõistuse keeruline see ei ole. F4-kogemus on mul tugev,» selgitas Arand.

Umbes poole oma vahetuse ehk sõidu esimese tunni lõpuks haaras meie mees liidrikoha ja sellel ka vahetuse lõpetas. Kaasvõistleja Slakteris hoidis hästi positsiooni ja sõidu neljandal tunnil tehti taas sõitjate vahetus: rajale pääses tagasi Arand.

Kahjuks nurjas poodiumivõimalused võistluse viiendal tunnil purunenud trimm, mistõttu oli Arand sunnitud tulema boksi. Läti mehaanikud andsid endast maksimumi, et olukord parandada ja viimaseks kolmekümneks minutiks rajale läinud Slakteris tõi paadi lõpuks finišisse 10. kohal.

Teisele etapile starditi vastupidise strateegiaga: esimesed kaks tundi Slakteris, seejärel kaks tundi Arand ning viimased kaks taas Slakteris. Lätlane tegi tugeva stardi ja haaras teise koha, samal positsiooni tõi ta ka paadi vahetusse.

Arandi rajale mineku hetkel oldi esimesest paadist maas kusagil 50 sekundit, kuid meie mehel õnnestus see vahe kinni sõita ja pärast nii poolteist tundi kihutamist ka konkurendist mööduda. Teatepulga andis Arand kamraadile üle liidrina.

Slakterisel õnnestus seda positsiooni hoida ja nõnda tõusiski Eesti-Läti duo teisel kuuetunnisel võistlusel poodiumi kõrgeimale astmele. 

Kuna esimene sõit läks tandemil aga aia taha, on MM-sarja üldseis väga pingeline. Kolmel esimesel on võrdne arv punkte ja matemaatiline võimalus meistriks tulla on pea kõigil. Kümnendat ja esimest, kelleks on Arand ja Slakteris, lahutab hetkeseisuga vaid kümme punkti. 

«Veidi uskumatu ja kahju, et esimene etapp nii kehvasti lõppes, oleks turvalisem edu olnud. Nüüd ei saa jätta ruumi ühelegi veale,» sõnas Arand.

Hooaja teised kaks etappi peetakse jaanipäeva eel Poolas Augustowis.

Märksõnad

Tagasi üles