Järgmisel neljapäeval Heino Lipu staadionil peetaval Jõhvi kergejõustikuõhtul saab näha nii paljusid Eesti paremaid kui ka maailma tippklassi kuuluvaid atleete. Peaalal kettaheites tuleb starti kolm või neli 70-meetri meest.
Jõhvi kergejõustikuõhtul tulevad kettaheites starti maailma suurimad ässad
Eelülesandmise põhjal tulevad kohale Jõhvi staadioni rekordiomanik, eksmaailmameister ja Teemantliiga liider Kristjan Čeh Sloveeniast (isiklik rekord 71.86), Tokyo olümpiavõitja ja valitsev maailmameister Daniel Ståhl Rootsist (71.86), Jamaika rekordimees Fedrick Dacres (70.78), Austraalia rekordimees Matt Denny (69.35) ning juunioride MM-hõbe ja Saksamaa tulevikulootus Mika Sosna (68.96).
Lisaks neile tulevad Jõhvi reitingupunkte jahtima Leedu, Hollandi, Katari ja Jaapani kettaheitjad ning Eesti paremad. Hiljuti maailmarekordi püstitanud leedulase Mykolas Alekna osalemine selgub pärast pühapäevast Teemantliiga etappi Marokos, teatas Jõhvi võistlust läbi viiv Spordiürituste Korraldamise Klubi pressiteate vahendusel.
Jõhvi kergejõustikuõhtu – ühtlasi on tegemist Heino Lipu mälestusvõistlusega – kuulub teist aastat järjest World Athletics Continental Tour sarja, millel osalemine annab sportlastele reitingupunkte nii juunis Roomas toimuvale EMile kui ka juulis-augustis tulevale Pariisi olümpiale pääsemiseks.
Sprindidistantsidel tuleb Eesti kiirematel rinda pista Brasiilia, Saudi Araabia, Suurbritannia, Itaalia, Taani, Skandinaavia ja teiste Balti riikide välejalgadega.
Eelmisel aastal samal võistlusel 100 meetri Eesti rekordi (10,18) püstitanud Karl Erik Nazarov saab Jõhvis võimaluse kõrgeid reitingupunkte püüda ka 60 meetri distantsil, mis on tavapäraselt on olnud sisevõistluste ala.
«Olümpiahooaja eesmärk on püsida terve, olla kiirem kui kunagi varem ja jõuda Pariisi. Teekond sinna algab nädala pärast Jõhvis. Super, et Eestis sellisel tasemel kergejõustikuvõistlus toimub ja aitäh korraldajatele, kes said programmi lülitada kaks lühikest sprindidistantsi, mis mõlemad lähevad reitingupunktide kogumisel arvesse. Et talvehooaeg jäi vigastuse tõttu vahele, on minu jaoks ülioluline saada enne tiitlivõistlusi kirja võimalikult häid võistlusi vähese energiakuluga. Loodan nii 60 meetri kui 100 meetri distantsil näidata Jõhvi publiku ees vähemalt samasugust kiirust nagu aasta tagasi,» rääkis Nazarov optimistlikult.
100 meetri tõkkejooksus on Kreete Verlinil, Diana Suumannil ja Anna Maria Millendil võimalus head tulemust saavutada kõrvuti Suurbritannia, Itaalia, Ukraina ja Taani tõkkesprinteritega. Meeste 110 meetri tõkkejooksus saab Keiso Pedriks võimeid võrrelda Rio olümpiahõbeda hispaanlase Orlando Ortegaga, samuti Brasiilia, Hollandi, Ukraina, Rootsi ning Singapuri meestega.
Meeste 800 meetri jooksus on Eesti kiirematel eesotsas Uku Renek Kronbergsi ja Deniss Salmijanoviga võimalus rekordeid püüda konkureerides Iirimaa, Ungari, Rootsi ja Lõuna-Aafrika Vabariigi keskmaajooksjatega. Neile on abiks ka tempomeister Gambiast.
Naiste kaugushüppes on Liisa-Maria Lusti ja teiste eestlaste vastasteks Läti, Ukraina, Rootsi, Itaalia, Brasiilia ja Suurbritannia sportlased. Meestest saab Hans-Christian Hausenberg oma võimeid võrrelda Norra, Soome, Leedu, Poola, Ungari, Brasiilia, Lõuna-Aafrika Vabariigi ja Filipiinide kaugushüppajatega. Nimekaim konkurent stardis on aga värske sisemaailmameistrivõistluste hõbedamees kolmikhüppes Yasser Triki Alžeeriast.
Kõrgushüppes on Elisabeth Pihela ja teiste meie paremate konkurentideks Soome ja Hollandi kaunitarid.
Naiste vasaraheite Eesti rekordiomanikul Kati Ojalool ja Jõhvist sirgunud Anna Maria Orelil on vastas Rootsi, Soome, Ukraina, Šveitsi ja Uus-Meremaa sportlased.
Meestest saab Adam Kelly tiitlivõistluste reitingupunkte püüda koos Leedu, Ungari, Tšehhi, Soome, Saksamaa, Katari ja Argentina vägilastega.
Jõhvi kergejõustikuõhtu kuulitõuke- ja kettaheitevõistlus viiakse läbi omaaegse Eesti parima kergejõustiklase, Euroopa parima kuulitõukaja ja mitmevõistleja Heino Lipu auks ja mälestuseks.
Kuulitõukes saavad Eesti mehed eesotsas 20 meetri joont püüdva Jander Heiliga Jõhvis rammu katsuda Euroopa sisemeistrivõistluste pronksmedalivõitja ukrainlase Roman Kokoshkoga (21.84), Portugali rekordimehe Tsanko Arnaudoviga (isiklik rekord 21.56), rootslase Wictor Peterssoniga (21.15) ja Šveitsi esindaja Stefan Wielandiga (19.21).