VIDEO USA viskas Prantsusmaa 18 minutiga pihuks ja põrmuks

Karl Mihkel Eller
Copy
USA hokikoondislane Shane Pinto (esiplaanil).
USA hokikoondislane Shane Pinto (esiplaanil). Foto: DARKO VOJINOVIC / AP / Scanpix

Tšehhis jätkuval jäähoki MMil teenisid eile võidulisa favoriidid. USA koondis sai teise võidu, kui 5:0 alistati Prantsusmaa, kusjuures esimesed neli väravat visati esimesel kolmandikul. Kanada on pärast Norra 4:1 alistamist teeninud neli võitu.

USA tegi Prantsusmaaga sotid selgeks enam-vähem kolme minutiga. Avavärav visati prantslaste võrku 45. sekundil, kui täpne oli New York Islandersil mängija Brock Nelson. Vähem kui kolm minutit hiljem viskas seisuks 2:0 Matthew Boldy (Minnesota Wild). Sama mees tegi veel skoori, kui mängitud oli veidi üle poole avaperioodist ning 4:0 lõi 18. minutil Johnny Gaudreau (Columbus Blue Jackets).

Aegade jooksul kahekordseks maailmameistriks tulnud USA viimase värava viskas Shane Pinto (Ottawa Senators) kaks minutit enne kohtumise lõppu. USA on võitnud neljast mängust kaks, kaotatud on Slovakkiale ja Rootsile ning nii ollakse kaheksaliikmelises alagrupis kolmandal kohal. Vaid grupi punast laternat Poolat võitnud Prantsusmaa on kuuendal kohal.

28-kordne maailmameister Kanada võttis asja näiliselt rahulikult Norra vastu. Esimesel kahel kolmandikul viskasid mõlemad ühe värava (autorid Brandon Tanev ja Andrew Mangiapane) ning otsustava perioodi alguses viskas Norra ühe tagasi ning seis oli 2:1.

Viimase kolmandiku 6. minutil läksid aga sel sajandil seitse MM-tiitlit võitnud kanadalased hoogu. Esmalt sahistas võrku Dylan Cozens, poolteist minutit enne kohtumise lõppu viskas juba norralastest tühjaks jäetud väravasse lõppskoori 4:1 Jared McCann.

Kanada on võitnud kõik neli mängu, neist ühe Austria vastu lisaajal. Nii hoitakse A-grupis esikohta, kusjuures ise on visatud 20 väravat, enda võrku on lubatud kümme. Homme mängib Kanada Soomega.

Tagasi üles