Eesti meeste võrkpallikoondis alustas tänavust Euroopa Kuldliigat võõrsil 3:1 (25:23, 14:25, 25:19, 25:22) võiduga Põhja-Makedoonia üle.
Mõõnahetke üle elanud Eesti alustas suve magusa võiduga
Eesti alustas kohtumist hästi, võideldes kärmelt kolme-neljapunktilise eduseisu, mis läbi avageimi püsis (8:5, 16:11, 21:17). Kuid mitte lõpuni, sest otsustavatel hetkedel õnnestus Põhja-Makedoonial ronida 23:23 viigini. Seejärel virutasid nemad aga servi võrku ja geimile pani õnneliku punkti vahetusest sekkunud Robert Viiber, kelle palling võrgutripsust vastaste poolele maha keris.
Teine geim algas Eesti jaoks kohutavalt ning oma vigadest jäime kärmelt 1:6 kaotusseisu. Sealt sinisärkidel välja rabeleda ei õnnestunudki ning meie mäng lagunes aina edasi ja edasi. Geim Põhja-Makedooniale 25:14.
Kolmandat geimi alustasid taas veidi paremini võõrustajad (8:6), kuid seejärel elavnes Eesti ning peagi said sinisärgid ka ette (16:12). Lõpuks võõrustajad enam ohtlikuks ei saanudki, geim Eestile 25:19.
Neljas geim kulges võrdses rütmis, praktiliselt lõpuni välja. Seisul 22:22 olid aga Karli Allik ja Märt Tammearu need, kes pallid maha lõid ja Eestile võidu kindlustasid.
Kohtumise järel jäid murepilved hõljuma aga Valentin Kordase kohale, kes pärast suurepäraselt Robert Tähe asemel vahetusest sekkumist neljanda geimi lõpus tõsiselt hüppeliigest väänas ja kamraadide poolt platsi kõrvale tassiti.
Eesti resultatiivseimad olid täna Renee Teppan (+6, 48%) ja Märt Tammearu (+13, 48%), kes tõid mõlemad 16 punkti, Andri Aganits toetas neid 9 (+8, 50%) ja Henri Treial 8 (+4, 36%) silmaga. Põhja-Makedoonia leeris tõi Nikola Gjorgiev 17 (+10, 41%) punkti.
Eesti rünnak oli 44% ja vastuvõtt 60%. Blokist teenisime 9 punkti ning servijoonelt virutasime 11 vea kõrvale 7 ässa.
Põhja-Makedoonia rünnak oli 45% ja vastuvõtt 39%. Blokist teenisid nad 9 punkti ning servijoonelt virutasid 13 vea kõrvale 2 ässa.
Tabeliseis:
Kuldliiga süsteem on sel aastal uus: 12 osalevat meeskonda konkureerivad ühisel alagrupiturniiril kõik final four'i kohtade nimel, iga koondis peab kuus mängu. Nii on oluline iga punkt ja iga geim, sest finaalturniiri pileti nimel tuleb võidelda ka nendega, kellega alagrupiturniiril vastamisi ei minda.
Korraldajana on finaalturniiri pilet taskus Horvaatial, lisaks pääsevad nelja sekka tabeli kolm paremat meeskonda. Kui Horvaatia jõuab esikolmikusse, pääseb turniirile ka neljandaks jäänud koondis.