Nooruslik Eesti naiskond jäi Ukrainale kindlalt alla (1)

Postimees Sport
Copy
Eesti võrkpallinaiskond.
Eesti võrkpallinaiskond. Foto: Margus Ansu

Eesti võrkpalli rahvusnaiskond läks oma teises Euroopa Kuldliiga kohtumises vastamisi Ukrainaga ning pidi tunnistama vastase 3:0 (25:11, 25:14, 25:13) paremust.

Kaks esimest geimi kulgesid täielikult ukrainlanande taktikepi järgi, ent kolmandas, mil Eestil oli platsil väga noor koosseis (ainus kogenum oli Silvia Pertens), näidati geimi alguses kõvemat vastupanu, kirjutas volley.ee.

Eesti algkoosseis oli Häli Vahula, Kertu Laak, Kristiine Miilen, Silvia Pertens, Liis Kiviloo, Liisbet Pill, libero Janelle Leenurm. Pika pallivahetuse järel pääsesid ukrainlannad avageimi 6:2 juhtima ja külaliste 10:3 eduseisul kasutas Andres Toobal mõtlemiseaga. Vahe kärises juba 17:8-le, lõpuosas sai mänguaega Nora Lember, kes tegi ka kaks ilusat rünnakut. Vahetusest sekkusid ka Carmel Vares ja Melissa Varlõgina. Geim läks kindlalt vastasele, tulemuseks 25:11.

Teises geimis tulid Eesti poolel väljakule Vahula, Laak, Miilen, Lember, Kiviloo, Pill ja Leenurm. Selleski vaatuses jäädi kaotusseisu, ent Laagi rünnak tõi Eesti 4:6 seisuni ja selles vaatuses püsisime veidi paremini mängus sees. 6:12 kaotusseisul tuli Laagi asemel platsile Vares, kes kohe ka skoori tegi. 12:22 kaotusseisul võttis Toobal veel mõtlemisaja. Geim kuulus taas kindlalt Ukrainale – 25:14.

Kolmandas geimis jätkati veelgi nooremas koosseisus: Vahula, Vares, Lember, Pertens, Pill, Mirjam Karoliine Kask ja Leenurm. Algus oli ilus, Pilli blokk andis Eestile 4:1 edu ja Varese rünnak tegi seisuks 5:2. Ukraina jõudis 7:7 viigini ja edasi hoidis vastane mõnepunktilist edu. Geimi keskel saadi serviässa järel kätte 14:11 edu, ent Pertens vähendas kohe vahe punkti võrra. Aga edasi pani Ukraina sisse järgmise käigu ning järjekordne äss tegi seisuks 19:12 ja geim võideti 25:13.

Eestil on turniiril kirjas kaks kaotust, järgmisena minnakse tuleval nädalal võõrsil vastamisi Belgia ja Horvaatiaga.

Tagasi üles