City võitis ajaloolise neljanda järjestikuse meistritiitli

Karl Mihkel Eller
Manchester Cityi poolkaitsja Rodri lõi West Ham Unitedi vastu klubi kolmanda värava ja kindlustas neljanda järjestikuse meistritiitli. Foto: OLI SCARFF/AFP/Scanpix

Inglismaa jalgpalli meistriliiga võitis esimese klubina neljandat hooaega järjest Manchester City, kui viimases voorus alistati 3:1 West Ham United.

City oli neljanda järjestikus tiitli suunas liikumas pikalt, kuid enne viimast vooru polnud veel midagi kindlat, sest hammast esikohale ihus ka Londoni Arsenal.

Manchesteri nö sinise klubi mängijad aga pakatasid enesekindlusest. 55 000 pealtvaataja silme all Etihadi nime kandval kodustaadionil asuti juhtima juba teisel minutil, kui Bernardo Silva söödust lõi värava Phil Foden. Veerand tundi hiljem lõi Foden seisuks 2:0.

City võidus ei tekkinud kahtlust, kuigi kolm minutit enne poolajavilet lõi West Hami Mohammed Kudus ühe värava tagasi. 59. minutil lõi kohtumise viimase värava Rodri.

Pep Guardiola hoolealused said hakkama ajaloolise saavutusega, sest ükski teine klubi pole neljal aastal järjest Inglismaa meistriks tulnud.

Kuigi ka Arsenal oli viimases voorus võidukas, alistades 2:1 Evertoni, siis kogusid nad lõpuks 89 punkti, ehk kaks punkti vähem kui City. Kolmanda koha oli juba varem kindlustanud Liverpool, mille peatreener Jürgen Klopp sel positsioonil järgmisel hooajal ei jätka. Sakslase viimasel tööpäeval võideti Wovlesi 2:0.

Esikuuiku meeskondadest tundis kaotusvalu neljandaks tulnud Aston Villa, jäädes 0:5 alla Crystal Palace’ile. Viienda koha sai Tottenham ja kuues oli Chelsea, nemad kaks saavad lisaks kodusele liigale mängida vastavalt Euroopa liiga ja Konverentsi liiga alagrupiturniiril.