Lisaks meeste kümnevõistlusele oli Eesti tänavu Götzises esindatud ka naiste seitsmevõistluses, kus starti tuli Maarjamaa valitsev meister Katre Sofia Palm. Kuigi lõpuni tal tulla ei õnnestunud, naaseb ta Austriast positiivsete emotsioonidega.
Eesti mitmevõistleja naaseb Götzisest nurjunud võistluse, kuid positiivsete emotsioonidega
Mullu isikliku rekordi 5805 punktini viinud Palmi võistlus lõppes mõnes mõttes juba enne, kui see alata jõudis, sest avaala ehk 100 m tõkkesprindi üheksas tõke oli see, mis talle lõppresultaadi mõttes saatuslikuks sai. Nimelt koperdas ta kaheksanda tõkke otsa, mistõttu jäid sealt maha tulles sammud lühikeseks ning üheksandani ta enam ei küündinudki.
Tulemuseks tartaanile käimine ja marrastused. Kuid pärast paarisekundilist kosumist tõusis 23-aastane eestlanna siiski püsti ja sörkis lõpuni. Aeg 23,68 ei andnud sealjuures isegi 0 punkti, kuid tabelisse kirjutatud 70 silma olid pelgalt sümboolsed. Tulemuse mõttes jäi Palmi võistlus sinnapaika.
Mis tõkkejooksus aga õigupoolest juhtus? Palmi sõnul algas kõik tegelikult hästi ja kuni seitsmenda tõkkeni oli ta kiiruse ja tehnikaga väga-väga rahul. «Siis hakkasid aga kiiremad eest ära minema. Tahtsin nendega väga kaasa minna, mistõttu võtsin kellegi teise rütmi ja nõnda kukkusingi,» raputab ta endale tuhka pähe. «See oli hea õppetund, et keskenduda tuleb ikkagi enda asjadele ja enda jooksule.»
Kuigi tõkkesprint läks nagu läks, siis katkestamise mõtet Palmile pärast avaala pähe ei tulnud. «Kui läksin pärast jooksu asju kotti panema, siis tuldi mulle ka ütlema, et kuule, äkki võistled ikka edasi. Olin segaduses, sest miks ma pidanukski asja pooleli jätma. Ikka võistlen edasi,» sõnas kukkumisest mõne marrastuse ja kerge hüppeliigese väänamisega pääsenud eestlanna.
Nõnda jätkaski ta visalt võistlemist, kuid seda head õnnestumist, mis võimaldanuks tõkkejooksu nurjumise kiiremalt unustada, kahe päeva jooksul ei sündinudki.
Kõrgushüpe – 1.63 (rekordseerias 1.73, tippmark 1.81)
«Pigem ei jää rahule. Proovikatsed olid väga head ja oodanuks paremat tulemust, kuid võistluse ajal tuul keerutas, mistõttu ma ei saanud hoojooksu klappima. Tagantjärele targana pidanuks seda muutma,» sõnas Palm, kelle treener kohapeal kaasa polnud ning kes pidi seetõttu hoolealust abistama videote vahendusel.
Kuulitõuge – 12.95 (rekordseerias 13.55, tippmark 14.02)
Palmi seeria: 12.27 – 12.95 – 12.84
Palm: «Meetrit tahtnuks vähemalt juurde. Kõik proovikatsed, ka need, mis koha pealt tegin, lendasid kergelt üle 13 meetri. See ala läks kehvasti.»
200 m jooks – 25,50 (rekordseerias 25,17, tippmark 25,17)
Palm: «Okei tulemus, ei ole väga hea, aga ka väga halb.»
Kaugushüpe – 5.65 (rekordseerias 6.13, tippmark 6.26)
Palmi seeria: X – X – 5.65
«See pole päris see. Kaks esimest katset astusin napilt üle, nii alla viie sentimeetri. Teine katse oli tegelikult päris hea ja treener ütles video põhjal samuti, et kõik on hästi ja ma võtku samme veidi tahapoole.
Aga seal tekkis mingi vaimne blokk, et kui kaks tükki oled üle astunud, siis ei lähe kolmandat enam nii kõvasti panema. Mis oli muidugi lollus, sest tõkkejooksu nurjumise järel mul midagi kaotada polnud ja tegelikult võinuks minema panna. Aga nii oli.»
Odavise – 37.72 (rekordseerias 38.62, tippmark 38.85)
Palmi seeria: 33.58 – 33.39 – 37.72
Palm: «Täpselt nagu 200 meetrit: et nagu on, aga pole ka. Koju nutma ei lähe, aga rõõmust samuti ei karju.»
800 m jooksus tuli Palm küll starti, kuid seda ainult selleks, et lõpuprotokolli tulemus kirja saada. Reaalsuses astus ta kohe pärast stardipaugu kõlamist kõrvale.
Nõnda ei pakkunudki kaks Götzises veedetud päeva Palmile ühtegi positiivset tulemust, kuid sellegipoolest naaseb ta sealt ülimalt positiivsete emotsioonidega.
«Sealset atmosfääri pole lihtsalt võimalik sõnadesse panna. See, kui mitmevõistluse teadlik sealne publik on. Kui lähed rahva sekka, siis inimestel on statistikalehed käed, sportlaste fotod ja tulemused välja prinditud – ka minu oma, kes ma olen mittekeegi. Nad elavad kaasa, ennustavad omavahel ja veavad kihla,» muljetas ta mitmevõistluse Meka kogemusest.
«Samamoodi aitas meie tuju üleval hoida Johannes Erm, kelle tulemus nii mind kui ka kogu seal olnud Eesti seltskonda rõõmustas,» tundis Palm ka kümnevõistluses kolmandaks tulnud kaasmaalase üle rõõmu.
Nüüd reisib Palm kodumaale, kus kavatseb juba nädalavahetusel starti tulla Eesti karikavõistlustel. Seejärel seab ta sihiku 29.–30. juuni poole, mil Kadrioru staadionil on kavas Eesti meistrivõistlused.