HOKI MM Britid kukkusid kolinal tippseltskonnast, Rootsi elas üle ehmatuse

Suurbritannia jäähokikoondis peab järgmisel aastal mängima taas astme võrra madalamal, esimeses divisjonis. Foto: IMAGO / Jari Pestelacci / Scanpix

Jäähoki MMil selgus esimene meeskond, kes peab vähemalt aastaks tippseltskonnaga hüvasti jätma. A-alagrupis on selleks Suurbritannia.

Suurbritannia pidi tippseltskonda püsima jäämiseks alistama normaalajal Norra koondise, ent viimased tõmbasid sellele plaanile väga kiiresti kriipsu peale. Avakolmandikul viskasid norralased kolm vastuseta väravat, millele lisasid järgmise perioodi alguses veel neljandagi.

Kokkuvõttes teenis Norra 5:2 võidu, mis tähendas, et Suurbritannia jäi ainsana tänavusel MMil punktideta. Ka Norra jaoks on jäähoki MM Tšehhis lõppenud ning nende saagiks jääb A-alagrupis suure tõenäosusega kuues koht, Taani ja Suurbritannia ees.

B-alagrupis jätkas võidukäiku Rootsi koondis, kes pole MMil veel ainsatki punkti vastastele loovutanud. Kuuendas voorus saadi küll Prantsusmaast 3:1 jagu, ent selleks tuli neil meeletult vaeva näha.

Kohtumine Ostravas algas väravateta avaperioodiga. Esimesena suutis teisel perioodil nõelata Rootsi, ent sellele oli prantslastel kiire vastus olemas. Lõpuks tegid rootslased ikkagi otsustaval kolmandikul sotid selgeks. Erik Karlsson viis favoriidi 42. minutil 2:1 juhtima ja neli sekundit enne lõpusireeni vormistas tühja väravasse lõppseisuks 3:1 Andre Burakovsky.

Rootsi on enne viimast vooru kindlustanud endale B-alagrupis 18 punktiga esikoha. Nad edestavad USAd viie ning Saksamaad ja Slovakkiat kuue silmaga.