Absoluutseks tšempioniks tõusnud Ussõk jääb esimesest tiitlist juba ilma (1)

Toimetas Karl Juhkami
Copy
Raha peale üles ehitatud poksimaailm ei võimalda Oleksandr Ussõkil kaua absoluutse tšempioni aunimetust nautida.
Raha peale üles ehitatud poksimaailm ei võimalda Oleksandr Ussõkil kaua absoluutse tšempioni aunimetust nautida. Foto: FAYEZ NURELDINE

Oleksandr Ussõk tegi nädalavahetusel poksiajalugu, kui temast sai esimene absoluutne raskekaalu tšempion nelja meistrivöö (WBC, WBO, WBA, IBF) ajastul. Kahe nädala pärast jääb ukrainlane aga sellest aunimetusest ilma.

Pärast seda kui kohtunikud olid Ussõki briti Tyson Fury vastu võitjaks kuulutanud, vandusid mõlemad mehed kohe ringis, et peagi – sahinate järgi oktoobris – on oodata korduskohtumist. Säärane klausel olla ka meeste lepingutesse sisse kirjutatud.

See polnud aga meelt mööda IBFi tiitlinõudlejale Filip Hrgovicile, kes soovib oma võimalust meistrivööle. Kui korra oli horvaat nõus Ussõki ja Fury taga ootama, siis teist korda ta seda teha ei kavatse ning andis sellest mõista ka IBFile.

Kuivõrd ka Ussõki leer on kinnitanud kordusmatši Furyga – tõsi, ametlikku kinnitust veel tulnud pole, kuid nii näib tõesti minevat –, tõlgendas IBF seda vöö kaitsmisest keeldumisega ning kavatsebki tiitlivöö ukrainlaselt ära võtta. 

Nõnda saabki ukrainlane absoluutseks tšempioniks olemist nautida ca kaks nädalat, kuniks juuni alguses lähevad omavahel ringis vastamisi Hrgovic ja Daniel Dubois, kes peaksid selgitama uue IBFi meistrivöö omaniku.

Tagasi üles