Kettaheite maailmarekordimees tuleb Jõhvi teiste tippudega rinda pistma

Toimetas Karl Juhkami
Copy
Mykolas Alekna
Mykolas Alekna Foto: Mihkel Maripuu

Sel neljapäeval, 23. mail tehakse Jõhvi publiku ees ajalugu, kui Heino Lipu staadionil asuvad meeste kettaheites võistlustulle viimase viie tiitlivõistluse kuldmedalivõitjad.

Jõhvi kergejõustikuõhtust võtavad osa 2021. aastal Tokyos olümpiavõitjaks ning 2019. aastal Dohas ja 2023. aastal Budapestis maailmameistriks kroonitud Rootsi rekordiomanik Daniel Stahl (rekord 71.86), 2022. aastal Eugene'is MM-tiitli võitnud ja mullu Jõhvi staadionil Sloveenia rekordi püstitanud Kristjan Čeh ning 2022. aasta Müncheni Euroopa meister ning tänavu aprillis maailmarekordi püstitanud Mykolas Alekna Leedust (74.35).

Lisaks on kohal Doha MM-hõbe ja 2018. aasta Teemantliiga võitja Jamaika rekordimees Fedrick Dacres (70.78), eelmisel aastal Teemantliiga võitjaks tulnud Austraalia rekordiomanik Matt Denny (69.35), juunioride MM-hõbe, 20-aastane Saksamaa tulevikulootus Mika Sosna (68.96) ning Hollandi, Katari, Jaapani ja Eesti parimad kettaheitjad.

Spordihuvilised saavad võimaluse samal staadionil näha erakordsel hulgal viimase veerandsajandi kettaheitelegende, sest lisaks praegustele tippudele on treenerite ja külalistena Jõhvi tulemas ka kahekordne olümpiavõitja ja maailmameister Virgilijus Alekna, olümpiavõtja ja maailmameister Gerd Kanter ning olümpial ja Euroopa meistrivõistlustel pronksi võitnud Aleksander Tammert.

Lisaks kettaheitele on neljapäeval tihedat konkurentsi, häid tulemusi ning Heino Lipu staadioni rekordeid oodata enamikel kavasolevatel aladel. Võistlusõhtul teevad kaasa 32 riigi kergeatleedid.

Eesti parematest on võistlustules sprinterid Karl Erik Nazarov, Henri Sai ja Miia Ott, tõkkejooksjad Diana Suumann, Kreete Verlin, Anna Maria Millend ja Keiso Pedriks, keskmaajooksjad Uku Renek Kronbergs ja Deniss Salmijanov, kõrgushüppaja Elisabeth Pihela, vasaraheitjad Adam Kelly, Kati Ojaloo ja Anna Maria Orel, kaugushüppajad Liisa-Maria Lusti ja Hans-Christian Hausenberg, kuulitõukaja Jander Heil, kettaheitja Priidu Niit ning mitmed teised.

Traditsioonilise võistluseelse pressikonverentsi asemel toimub kolmapäeval, 22. mail kell 17.00 Heino Lipu staadionil avatud kergejõustikutreening lastele ja noortele, mida juhendavad olümpiavõitja Gerd Kanter ja Euroopa sisemeister Ksenija Balta. Pärast treeningut toimub autogrammi jagamine ning saab pilti teha Jõhvi kergejõustikuõhtu favoriitidega.

Postimees näitab Jõhvi kergejõustikuõhtut üle otseülekandes, sealsete stardinimekirjadega on võimalik tutvuda SIIN.

Märksõnad

Tagasi üles