Eesti koondise kaptenit lahutab Hispaania kõrgliigasse jõudmisest kaks võitu

Siim-Sander Vene on Burgose San Pablo üks põhimehi.
Siim-Sander Vene on Burgose San Pablo üks põhimehi. Foto: Club Baloncesto San Pablo Burgos/Facebook

Eesti jalgpallikoondise üks kogenumaid mängijaid Karol Mets näitas paari nädala eest Saksamaal, kuidas tõusta riigi tugevuselt teiselt tasemelt tippsarja ning sama üritab ka korvpallikoondise kapten Siim-Sander Vene. Tema leivaisa Burgose San Pablo jõudis Hispaania esiliiga Final Fouri.

San Pablo alistas veerandfinaalivastase Valladolidi kõigis kolmes mängus kindlalt, viimati jäädi võõrsil peale 91:75. Vene kogus 21 minutiga 5 punkti ja 4 lauapalli, kaotajate poolel Jaan Puidet 26 minutiga 4 punkti ja 5 korvisöötu.

Ses sarjas mängib kaheksa meeskonda teise edasipääsukoha peale, sest põhiturniiri võitja La Coruna Leyma tagas sellega ka kõrgliigapileti. Kui praegu läks edasipääsuks vaja kolme mängu võitmist, siis edasi jätkatakse 8.-9. juunil peetava Final Fouriga. Kõrgliigasse tõuseb ainult selle võitja.

San Pablo poolfinaalivastane on selgunud – Lleida oli samamoodi 3:0 üle Alicantest. Teistes paarides juhib Madridi Estudiantes Real Betisi ning Burgose Tizona Gipuzkoa vastu mängudega 2:1.