Metsik väravatesadu: tšehhid loopisid publiku rõõmuks Rootsi puuri litreid täis ja jõudsid finaali

Toimetas Ville Arike
Dominik Kubalik (paremal) viskas Tšehhi kasuks kaks väravat. Rootsi väravavaht Filip Gustavsson lasi poole tunniga enda selja taha viis litrit ja vahetati välja. Foto: Martin Divisek/EPA/Scanpix

Tšehhis peetaval jäähoki MMil rõõmustas võõrustajate koondis kodupublikut, jõudes esimesena finaali. Poolfinaalis asuti Rootsi vastu teise kolmendiku keskpaigaks juhtima 5:2 ja mäng võideti 7:3.

Kohtumine algas metsiku väravatesajuga. Juba kümneminutilise mängu järel näitas tabloo 2:2. Rootsi läks kahel korral juhtima (väravad Marcus Johanssonilt ja Marcus Petterssonilt), ent tšehhid vastasid kärmelt (Dominik Kubalik, David Kampf).

Uueks paugutamiseks läks teise kolmandiku keskpaigas. Kui mängitud sai 26.05, viis Ondrej Kase võõrustajad esmakordselot juhtima ning kõigest 16 sekundit hiljem suurendas eduseisu Martin Necas. See polnud veel kõik, sest 30. minuti alguses viskas Kubalik oma teise värava – kolme minutiga oli viigiseisust saanud Tšehhi kolmeväravaline eduseis! Rootsi tegi seepeale väravavahtide vahetuse, Filip Gustavssoni asendas Samuel Ersson. Varsti vähendas Joel Eriksson Ek kaotusseisu 3:5-le.

Ehkki Rootsi sooritas terve mängu jooksul rohkem pealeviskeid (avakolmandikul 16-9, teisel 12-9, kolmandal 12-5), ei kajastunud see tablool. Viimase kolmandiku kuuendal minutil tegi Lukaš Sedlak 6:3 ja võttis mängust suurema pinge. Sama mees seadis kuus minutit enne lõppu tabloole lõppseisu.

Tšehhi jääb finaalivastast ootama õhtusest mängust Kanada – Šveits.