Medal käes! Põhimeheta jäänud Rapla pani Pärnu paika ja võitis pronksi

Toimetas Ville Arike
Rapla Avis Utilitas eesotsas peatreener Brett Nõmmega (pildil taamal) võitis magusa pronksmedali. Foto: Siim Solman / Facebook @raplakkmeeskond

Eesti korvpallimeistrivõistluste pronksmedali võitis Rapla Avis Utilitas, kes seeria neljandas mängus alistas Pärnu Sadama 82:66 ja jäi kokkuvõttes peale 3:1.

Rapla oli enne mängu jäänud ameeriklasest põhimehe Eric Hunterita, kelle lähedane inimene suri ja kes seetõttu naasis kiirkorras kodumaale. Ent kodupubliku ees saadi hakkama tematagi.

Seni oli selle seeria kõigis mängudes võidutsenud võõrsil mänginud meeskond. Nüüd haarasid võõrustajad kohe ohjad enda kätte, juhtisid avaveerandi järel 28:18, poolajal 43:30 ning enne viimast veerandaega juba 18 punktiga.

Võitjaid vedas 21 punkti visanud Volodõmõr Ševtšenko. Marek Ruut ja Tormi Niits lisasid 13 punkti, Martin Paasoja aga 8 punktile 11 korvisöötu. Ka Obrad Tomic jõudis kaksikduubli lähedale (10 p, 9 lp). Pärnu poolel vastasid Siim-Markus Post ja Sverre Aav 12 silmaga.

Hooaega mitte just kõige paremini alustanud Rapla lõpetas hooaja keskel peatreeneriks toodud Brett Nõmme tüürimisel mažoorsel toonil.

Kell 19 alustavad teist kullamängu Tartu Ülikool Maks & Moorits – BC Kalev/Cramo. Kalev juhib seeriat 1:0.