Teemantliiga etapil viidi maailmarekord uude minutisse

Karl Mihkel Eller
Beatrice Chebet.
Beatrice Chebet. Foto: Kirby Lee/USA Today Sports/Scanpix

Kergejõustiku Teemantliiga jätkus etapiga USA Eugene’is, kus naiste 10 000 meetri jooksu võitis maailmarekordit tähistava ajaga 28.54,14 keenialanna Beatrice Chebet.

24-aastane Chebet viis sellega maailmarekord uude minutisse, sest varasemalt kuulus see etiooplannale Letesenbet Gideyle, kes jooksis 2021. aastal aja 29.01,03.

Chebet tegi viimastel ringidel vinge soolojooksu ning möödus viimasel ringil mitmestki ringiga maha jäänud konkurendist väliskurvist, kuid see tema tempot ei kõigutanud ning uus tippmark oli tõsiasi.

Kahekordne MM-medalist 5000 m jooksus Chebet teenis maailmarekordi eest vähemalt 50 000 USA dollarit ehk natuke rohkem kui 46 000 eurot. Tegemist on Teemantliiga minimaalse boonusega maailmarekordi puhul.

Kehva jooksu ei teinud ka Chebeti järel teise koha saanud Etioopia jooksja Gudaf Tsega, kes jooksis 10 000 m kõigi aegade kolmanda aja 29.05,92.

Eugene’i Teemantliiga etapp pakkus rõõmu ka eestlastele, oma hooaja avas seal tõkkejooksja Rasmus Mägi, kes sai teise koha.