HOKI MM Kanada paika pannud Rootsi lõpetas medalipõua (1)

Henry Lääne
, Sporditoimetuse juht
Rootslased väravat tähistamas.
Rootslased väravat tähistamas. Foto: Petr David Josek

Jäähoki MMil võitis pronksi Rootsi, kes alistas kolmanda koha mängus Kanada 4:2.

Tšehhis peetavat suurturniiri kaheksa järjestikuse võiduga alustanud, aga poolfinaalis võõrustajatelt sugeda saanud Rootsi läks kohtumist avakolmandikul 1:0 juhtima, aga kolmanda perioodi alguseks oli vahtralehemaa 2:1 peal.

Mängu viimase kümne minuti ja 25 sekundiga viskas Rootsi aga kolm väravat. Käe said valgeks nii kapten Erik Karlsson, Carl Grundström kui ka Marcus Johansson, kellest viimane viskas värava viis sekundit enne lõpusireeni tühja võrku.

28-kordne maailmameister Kanada, kes oli parim ka mullu, jäi MMil esimest korda medalita pärast 2018. aastat, mil nad olid samuti neljandad. Rootsi jaoks oli tänavune medal esimene pärast seda samust 2018. aasta turniiri, mil tuldi maailmameistriks.