AMETLIK Kotsari võimalus? Peatreener Ivanovic lahkus Baskoniast

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Copy
Maik-Kalev Kotsar ei kuulunud Duško Ivanović lemmikute sekka.
Maik-Kalev Kotsar ei kuulunud Duško Ivanović lemmikute sekka. Foto: Baskonia/Facebook

Vitoria Baskonia korvpallimeeskond teatas, et oktoobris (taas) meeskonna peatreeneriks nimetatud Duško Ivanović tuleval hooajal ei jätka.

Ametliku avalduse kohaselt lõpetati koostöö osapoolte kokkuleppel. 

«Täname Ivanovici, klubi ajaloo tähtsaimat ja edukaimat treenerit, professionaalsuse ja pühendumuse eest kogu lõppenud hooaja vältel ning varasemalt tehtu eest. Tegemist on treeneriga, kes jättis siia pärandi ning kuulub alati Baskonia perre,» seisab pressiteates.

Neljandat ringi Vitoriasse jõudnud kogenud juhendaja tüüris Baskonia küll üle noatera Euroliiga play-off'i, ent veerandfinaalis kaotati kuivalt 0:3 Madridi Realile. Täiesti aia taha läks Hispaania kõrgliiga, kus kaheksa parema hulka ei pääsetudki.

66-aastase juhendaja lahkumine võib olla hea uudis Eesti korvpallisõpradele. Ivanović ei leidnud kuidagi klappi Maik-Kalev Kotsariga, kelle eelnev, Euroliiga debüüthooaeg kulges suurepäraselt. Montenegros sündinud treener eelistab hea viskekäega pikkasid.

Tema soosingusse ei kuulunud lõviosa hooajast ka Sander Raieste. Mõlemal Baskonias mänginud Eesti koondislasel puudub praeguse seisuga kehtiv leping.

Praegu pole teada, kes Hispaania suurklubi tüüri üle võtab. Tiimi esimene sihtmärk on olnud viimastel aastatel Gran Canariat vedanud Jaka Lakovič, ent sloveeni liitumine näib pigem ebatõenäoline.

Tagasi üles