Euroliiga klubi palkas eestlastele ebaõnne toonud peatreeneri

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Copy
Pedro Martínez
Pedro Martínez Foto: VolkerEssler / SVEN SIMON / Scanpix

Lõppenud korvpalli Euroliiga hooaja teises pooles latti kolistanud Valencia tegi peatreeneritoolil taas muudatuse.

Hispaania klubi alustas eurorindel üle ootuste hästi, esialgu püsiti kindlalt otse play-off'i viivas esikuuikus. Viimasest üheksast mängust võideti aga vaid üks ning lõpuks pudeneti 13. reale. 2022. aastast satsi tüürinud Alex Mumbrule anti aprilli hakul kinga.

Ohjad võttis üle senine abitreener Xavier Albert. Aga tulemused oluliselt ei paranenud. Hispaania kõrgliigas jõuti küll neljanda asetusega play-off'i, kui veerandfinaalseerias jäädi 1:2 alla Murciale.

Pikalt haavu lakkuma ei jäädud. Valencia hõikas juba välja uue peatreeneri. Teatud mõttes mindi kindla peale: võistkonda hakkab tüürima väga kogenud Pedro Martínez, kes oli pukis ka aastatel 2015–2017.

Juuni lõpus 63. sünnipäeva tähistav hispaanlane töötab treenerina juba 1989. aastast. Viimased viis hooaega tüüris ta Manresat, varasemast on all ka veidi Euroliiga kogemust.

Martíneziga on kokkupuude ka mitmel Eesti mängijal. 2019. aasta märtsis oli ta mõne kuu töös toona lisaks Hispaania meistrivõistlustele Euroliigas mänginud Gran Canarias. Tollal kuulus võistkonda Siim-Sander Vene.

Manresa ajastul käisid nõudliku juhendaja käe alt läbi nii Janari Jõesaar kui ka Matthias Tass. Mõlema roll jäi erinevatel põhjustel väga episoodiliseks. Ka Vene koostöö Martíneziga polnud kõige viljakam.

«Kõik, kes tunnevad [peatreener] Martinezt, teavad, et tema on boss ja valib mängijad. Ta on tugeva CVga, juhendanud suuri klubisid ning saavutanud häid tulemusi. Jääb üle vaid loota, et tal on Janari jaoks oma plaan olemas,» ütles Jõesaare agent Reed Nopponen usutluses Postimehele 2020. aasta oktoobris, kui Eesti koondislane oli lükatud pingi lõppu.

Veidi enam kui kuu hiljem saigi ääremängija sule sappa.

Huvitav on tõik, et kuigi Martínezt hinnatakse Euroopa korvpallis kõrgelt, on ta tüürinud vaid Hispaania tiime.

Tasub ära märkida, et veel pole selge, kas Valencia saab ka tuleval hooajal Euroliigas kaasa lüüa.

Tagasi üles