BLOGI JA GALERII Itaalia alustas kodust EMi imeliselt, Čeh tõi killukese kullast ka Eestisse

Roomas toimuv kergejõustiku EM sai reedel avapaugu. Esimese võistluspäeval oli võistlustules neli Eesti sportlast. Nii Laura Maasik, Jander Heil, Elisabeth Pihela kui ka Karl Erik Nazarov* teenisid oma aladel 19. koha. Kokku jagati välja viis medalikomplekti.

EMi avapäeval jagati medalid välja naiste 20 km käimises, meeste kettaheites, naiste kuulitõukes, naiste 5000 m jooksus ja 4 x 400 meetri segateatejooksus.

Käimises krooniti Euroopa meistriks itallanna Antonella Palmisano, meeste kettaheites teenis kuldmedali eestlase Mart Olmani näpunäidete järgi harjutav Kristjan Čeh, naiste kuulitõukes kaitses edukalt tiitlit hollandlanna Jessica Schilder ning naiste 5000 m jooksus polnud vastast itallannale Nadia Battoclettile. Esimese võistkondliku EM-tiitliga pärjati Iirimaa 4 x 400 m segateatenelik.

Enne võistluspäeva:

Kergejõustiku EMi avapäeval on laual viis medalikomplekti. Kõik Euroopa meistrid selgitatakse välja õhtuses programmis, kui medalid on mängus nii naiste 20 km käimises, meeste kettaheites, naiste kuulitõukes, naiste 5000 m jooksus ja 4 x 400 m segateatejooksus.

Eestlasi on avapäeval võistlustules koguni neli. Ainsana tuleb hommikuses programmis starti Laura Maasik, kes osaleb 3000 m takistusjooksu esimeses ringis. Õhtul teevad oma etteaste veel Jander Heil (kuulitõuke kvalifikatsioon), Elisabeth Pihela (kõrgushüppe kvalifikatsioon) ja Karl Erik Nazarov (100 m jooksu esimene ring).