Uue ajastu tähed pakkusid Prantsusmaa lahtise poolfinaalis tõelise põnevusetenduse

Elisabeth Siivelt
Carlos Alcaraz.
Carlos Alcaraz. Foto: CAROLINE BLUMBERG/EPA/Scanpix

Prantsusmaa lahtistel tennisemeistrivõistlustel pääses maailma kolmas reket Carlos Alcaraz 2:6, 6:3, 3:6, 6:4, 6:3 võiduga finaali, kui alistas Jannik Sinneri (ATP 2.) üle nelja tunni kestnud mängus.

Kui esimeses setis mängis Sinner kindlalt Alcarazi üle, vastas hispaanlane teises vaatuses samaga.

Seejärel juhtis 21-aastane Alcaraz kolmanda seti alguses murdega ja näis olevat valmis võtma täieliku kontrolli, kui Sinner võitles seisul 2:2 käte krampidega. Ta raputas ja painutas käsi punktide vahel. Lisaks langes tema esimese servi kiirus.

Itaallane jäi siiski ellu, tõrjudes neli murdepalli ning pääses ette 3:2. Krampide vastu ravi saades, murdis ta kohe järgmise geimi.

Seisul 5:2 võitles Sinner jalakrampidega, kuid leidis uuesti oma parima taseme.

Neljandas vaatus läks mäng väga tasavägiselt. Lõpuks suutis Alacaraz pärast kolme tunni ja 16 minuti pikkust madistamist mängu otsustavasse viiendasse seti viia.

Alcaraz jätkas kõrge intensiivsusega, Sinner hakkas väsima. Hispaanlane läks 3:0 ette ja võitis seti 6:3. Temast sai noorim mängija, kes on kõigil kolmel pinnasel – kõval kattel, murul ja nüüd savi-liival – jõudnud suure slämmi finaali.

Hoolimata tänasest kaotusest, kerkib Sinner kerkib pärast Prantsusmaa lahtisi kindlalt maailma esireketiks. Sellega saab läbi pikalt tipus olnud Novak Djokovici valitsemisaeg.

Sinnerist saab esimene itaallasest esireket.

22-aastane Sinneri ja 21-se Alcarazi poolfinaal oli noorim pärast seda, kui toona 21-ne Andy Murray alistas 2008. aastal US Openil 22-se Rafael Nadali.