BLOGI JA GALERII Itaalia sportlased panid EMil püsti tõelise kullasaju, kergejõustikulegend kirjutas pöörast ajalugu

Roomas toimuva kergejõustiku EMi teisel võistluspäeval oli võistlustules kaks Eesti koondislast. Naiste teivashüppe kvalifikatsioonis teenis Marleen Mülla 16. koha ja meeste vasaraheite kvalifikatsioonis jäi Adam Kelly esimesena lõppvõistluselt välja.

Õhtuses programmis jagati välja üheksa medalikomplekti.

EMi teisel päeval jagati medalid välja meeste 20 km käimises, meeste kaugushüppes, meeste kuulitõukes, naiste kettaheites, naiste ja meeste tõkkejooksu sprintides, meeste 5000 m jooksus, meeste 100 m jooksus ja lõpplahenduse sai ka seitsmevõistlus.

Käimises krooniti Euroopa meistriks rootslane Perseus Karlström, kes avas sellega Rootsi medaliarve EMil. Meeste kaugushüppes võitis kuldmedali EM-rekordi püstitanud kreeklane Miltiadis Tentoglou. Kuulitõukes ei olnud vastast Itaalia vägilasele Leonardo Fabbrile, kes purustas peaaegu 38 aastat vana EMi rekordi. Naiste kettaheites jäi seitsmendat EMi alistamatuks 33-aastane Horvaatia kergejõustikulegend Sandra Perkovic Elkasevic. Seitset EM-kulda polnud varem ükski kergejõustiklane võitnud. Seitsmevõistluses naasis EM-kullaga vigastuspausilt Nafissatou Thiam.

Naiste 100 m tõkkesprindis purustas samuti peaaegu 38 aastat vana Euroopa meistrivõistluste tippmargi esmakordselt Euroopa meistriks kroonitud prantslanna Cyrena Samba-Mayela. Meeste 110 meetri tõkkesprindis jäi alistamatuks Itaalia rekordi jooksnud Lorenzo Simonelli. Meeste 5000 m jooksus polnud kolmandat EMi järjest vastast norralasele Jakob Ingebrigtsenile ja teist EMi järjest kuulub Euroopa kiireima mehe tiitel 100 m kuldmedali võitnud Marcell Jacobsile.

Enne võistluspäeva:

Teisel võistluspäeval on jagamisel koguni üheksa medalikomplekti, ent enne seda toimub hommikune programm, kus stardis ka kaks Eesti koondislast.

Naiste teivashüppes püüab kvalifikatsioonist lõppvõistlusele murda Rakverest tuule tiibadesse saanud Marleen Mülla. Teivashüppes on normatiiv seatud 4.55 peale ning see tähistab ka eestlanna isiklikku rekordit.

Meeste vasaraheite kvalifikatsiooni B-grupis stardib Adam Kelly. Viis aastat tagasi Eesti lipu alla kolinud Kelly isiklik rekord on 74.95, tänavu on ta parimal juhul heitnud 74.33, millega hoiab EMil osaleva 30 sportlase pingereas 24. kohta.

Õhtul selgub aga Roomas üheksa Roomas üheksa Euroopa meistrit. Medalid pannakse mängu meeste 20 km käimises, meeste kaugushüppes, meeste kuulitõukes, naiste kettaheites, naiste ja meeste tõkkejooksu sprintides, meeste 5000 m jooksus, meeste 100 m jooksus ja lõpplahenduse saab ka seitsmevõistlus.