BLOGI JA GALERII Ukraina superstaar näitas EMi finaalis võimu, Euroopa kiireim naine on taas Suurbritannia sprinditäht

Roomas jätkuvatel kergejõustiku EMi kolmandal võistluspäeval oli stardis kolm Eesti koondislast. Poolmaratonil osalesid Leonid Latsepov, Tiidrek Nurme ja Olavi Allase. Kokku jagati välja 11 medalikomplekti.

Hommikuses programmis jagati välja neli medalikomplekti ja need kõik poolmaratonis.

Meeste konkurentsis krooniti Euroopa meistriks Itaalia jooksja Yemaneberhan Crippa. Meeskondlikus arvestuses teenis esikoha Itaalia koondis. Naiste poolmaratonil triumfeeris norralanna Karoline Bjerkeli Grøvdal, kes oli sel EMil võitnud juba 5000 m distantsil hõbemedali. Naiskondlikus arvestuses oli parim Suurbritannia.

Hommikul oli konkurentsis ka kolm Eesti koondislast. Meeste poolmaratonis teenis Tiidrek Nurme 40., Leonid Latsepov 51. ja Olavi Allase 53. koha. Meeskondlikus arvestuses teenis Eesti 10. koha.

Õhtuses programmis jagati välja seitse medalikomplekti. Naiste kõrgushüppes jäi alistamatuks ukrainlanna Jaroslava Mahutšihh, meeste vasaraheites kaitses edukalt tiitlit poolakas Wojciech Nowicki, naiste kolmikhüppes pälvis EM-tiitli hispaanlanna Ana Peleteiro-Compaore.

Jooksudistantsidel särasid Prantsusmaa koondislased, kuna naiste 3000 m takistusjooksus võitis kulla Alice Finot ja meeste 800 m jooksus Gabriel Tual. Kummalgi distantsil polnud varem Prantsusmaa koondislased võitnud EM-tiitlit. Naiste 1500 m jooksus võidutses Iirimaa keskmaajooksja Ciara Mageean. Euroopa kiireima naise tiitli võttis endale tagasi Suurbritannia sprinter Dina Asher-Smith.

Enne võistluspäeva:

Eesti koondisest on ainsana stardis meie pikamaajooksjad, kes asuvad kõrgeid kohti püüdma poolmaratonis. Antud distants kuulub EMi võistlusprogrammi, kuna võisteldakse ikkagi olümpia-aastal ja kaht tiitlivõistluste maratoni pole optimaalne korraldada.

Latsepov, Nurme ja Allase lähevad mõistagi 66 mehe konkurentsis jahtima kõrgeid kohti, ent oluline on ka meeskondlik arvestus. Nõnda jagatakse poolmaratonis välja koguni neli medalikomplekti (mehed ja naised).