Eesti koondise kapteni Hispaania kõrgliiga unistus sai valusa lõpu

Siim-Sander Vene San Pablo Burgose särgis.
Siim-Sander Vene San Pablo Burgose särgis. Foto: Instagram @sanpabloburgos

Eesti korvpallikoondise kauase kapteni Siim-Sander Vene koduklubi San Pablo Burgos ei pääse järgmiseks hooajaks Hispaania kõrgliigasse, sest esiliiga nelja meeskonna finaalturniiril kaotati poolfinaalis Lleida Forcale 77:80.

Kohtumine kulges suuresti Burgose juhtimisel, kuigi oli väga tasavägine. Avaveerand võideti vaid kahe punktiga 20:18, teisel perioodil suudeti hetkeks kätte saada üheksapunktiline edu, kuid poolajavileks oli vahe jällegi vaid kaks punkti – 37:35.

Kolmas veerand kulges veelgi rohkem punkt punktis ning viimasele kümnele minutile mindi vastu 60:60 viigiseisult. Mängu viimasele minutile mindi vastu Burgose ühepunktilise eduga, kuid Lleida tabas kaks kahepunktiviset, Burgose kaugvisked läksid mööda ja nii tuligi vastu võtta valus kaotus.

Algviisikusse kuulunud Vene teenis üle 23 minuti mänguaega ja oli oma meeskonna paremuselt teine korvikütt 12 punktiga. Veel võttis ta ühe lauapalli ja andis resultatiivse söödu.

Teine poolfinaal osutus ühepoolsemaks, Estudiantes võitis 86:62 Burgose Tizonat.