VIDEO Eesti noortekoondis tuli raskest seisust välja, kuid lõpuks jäid ikka tühjad pihud

Eesti U21 koosseis.
Eesti U21 koosseis. Foto: Facebook/Eesti jalgpall

Eesti U21 noormeeste jalgpallikoondis võõrustas pühapäeval Kuressaare linnastaadionil toimunud Balti turniiri finaalis Läti eakaaslasi. Eesti suutis kaotusseisust välja tulla, kuid penaltiseerias jäid peale lõunanaabrid.

Juba neljandal minutil juhtisid külalised 2:0, kui jala olid valgeks saanud nii Kaspars Anmanis kui ka Glebs Patika. Aleksandr Šapovalovil õnnestus üheksandal minutil siiski kaotusseisu leevendada ning avapoolaja lõpus realiseeris Tristan Toomas Teeväli penalti.

Teisel poolajal jäid eestlased taaskorkord tagaajaja rolli, kui 64. minutil sahistas võrku Roberts Melkis. Eesti suutis seisu taaskord viigistada Teevälja 79. minuti tabamusega

Normaalaja järel tuli penaltiseeria, kus lätlaste neli esimest lööjat olid täpsed. Eesti poolel alustasid edukalt Nikita Mihhailov ja Daniel Luts, kuid kahes järgmises voorus eksisid penaltipunktiolt kaks väravat löönud Teeväli ning Karel Mustmaa.

U21 vanuseklassi Balti turniiri võitjaks kroonti Läti. Pronksi pälvis Soome, kes sai alistad täna 2:0 Leedu.