Noor Kangur vedas Eesti võidule Leedu üle

Postimees Sport
Copy
Eesti U15 noormeeste koondis.
Eesti U15 noormeeste koondis. Foto: Jānis Lārmanis

Nädalavahetusel peeti Valmieras noorte Balti matš, kus olid võistlustules Eesti U14 tüdrukute ja U15 poiste koondised.

Tüdrukute U14 koondis kohtus turniiri viimases mängus Leedu eakaaslastega, kellel oli seni toimunud mängudest all üks võit ja kaotus. Kui avaveerand lõppes seisuga 13:13, siis teisel veerandaja võitsid leedulannad 30:8, mis otsustas ka mängu saatuse. Teine poolaeg kulges madalaskooriliselt ning lõpptulemus oli 39:61 Eesti koondise poolt vaadatuna, seisab alaliidu uudises.

Eestlannade parimad olid viimases mängus Kerbel-Kaily Teeäär 13 punktiga ning Madeleine Josephine Veerpalu panustas 11 silma.

Peatreener Viljo Sinikase sõnul sai otsustavaks vastaste poolt tehtud 20:0 spurt teise veeranda lõpus: «Suur mõõn tuli sisse teise veerandaja lõpus, kus ei suutnud vastaseid pidurdada. Nad tegid 20:0 spurdi, mis oli emotsionaalses mõttes väga raske. Aga tüdrukud tegelikult näitasid teisel poolajal, et on võimalik mängida – ei kartnud kontakti ja olid agressiivsed. Kahjuks seda vahet enam tagasi mängida ei õnnestunud. Kiidan tüdrukuid, et suutsid selles raskes seisus kõvasti võidelda.»

U15 noormehed kohtusid turniiri viimases mängus Leedu U14 koondisega, kus mängus oli turniirivõit, sest mõlemad koondised olid seni kaotuseta.

Avaveerand kuulus leedukatele ning ka poolajale mindi vastaste kahepunktilises eduseisus. Teisele poolajale tulid eestlased vastu aga paremini, võites kolmanda veerandi 25:14 ning neljanda 22:19. Lõpuvile kõlades olid tablool numbrid 100:88 ning tasuks turniirivõit.

Eestlaste parim oli Kristjan Kanguri poeg Robert 26 punkti ja viie resultatiivse sööduga. Erik Arula lisas 18 ning Daniel Kaljula 14 silma.

Peatreener Kris Killing jagas kiitust vastastele ning tõi välja aspektid, millele pöörata järgmistel treeningutel tähelepanu enne Itaalias toimuvat turniiri: «Kõigepealt tahaks kiita Leedu koondist – see, kuidas nemad mängisid rünnakul ja millised on nende üks-üks mängu individuaalsed oskused, selle koha pealt kiitused vastasmeeskonnale. See mäng oli Itaalia turniiriks väga hea. Võime siin ükskõik mida kaitses rääkida, aga kõik taandub üks-üks kaitsemängule ja close out olukordadele. See on hea materjal, millega mõned päevad treeningutel tegeleda ja olla paremini valmis Itaalia turniiriks.»

Tagasi üles