BLOGI JA GALERII Katrina Lehis kaebas reegleid rikkunud Eesti Vehklemisliidu kohtusse (2)

Jarmo Jagomägi
, reporter
Copy

Vehklemise EMi koondisest välja jäänud Katrina Lehis jagas juristi, esindaja ja treeneri abiga toimuvale kommentaare. Olümpiavõitja ja -pronksi rong ei pruugi veel olla ära sõitnud, sest juhtumit menetletakse kohtus.

Enne pressikonverentsi

Eesti naiste epeekoondise peatreener Kaido Kaaberma esitas alaliidu juhatusele kinnitamiseks koosseisu EMiks, kuhu kuulusid edetabeli põhjal Nelli Differt, Irina Embrich, Erika Kirpu ja peatreeneri valikul Julia Beljajeva.

Differti järel on aga Lehis meie pingereas teine. Vehklemisliidu protokollis põhjendatakse tema puudumist järgmiselt: «Katrina Lehis oli kutsutud, kuid ta ei osalenud koondise kalenderplaani kinnitamise koosolekul ja Põhjamaade meistrivõistluste eel toimunud laagris.

Ta loobus vahetult enne Põhjamaade meistrivõistluste algust võistkonnavõistlusest. Katrina oli kutsutud enne Legnano MK-etappi toimunud laagrisse, aga ta ei osalenud.»

Lisaks tuuakse välja, et rahaliste vahendite piiratusest on alaliidul võimalik EMile saata ainult neli naissportlast, kes moodustavad Eesti koondise naiskonnavõistluseks ja osalevad ka individuaalselt.

Tõdetakse ka, et Lehis andis novembris teada, et ei soovi võistkonnavõistlustel osaleda ega ole sellest ajast ka võistkonnavõistlusel Eesti naiskonnas osalenud. «Kuna Katrina Lehis ei ole teatanud, et on oma seisukohta muutnud, ei ole põhjust teda ka 2024. aasta EMi võistkonda arvata,» kirjutati protokollis.

Tagasi üles